صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی:

گازرسانی به 300 روستا و 450 واحد صنعتی؛ اقدام ویژه شرکت گاز استان خراسان جنوبی در سال ۹۸

گازرسانی به 300 روستا و 450 واحد صنعتی، اقدام ویژه شرکت گاز استان خراسان جنوبی در سال گذشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمود هاشمی، مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گاز استان خراسان جنوبی که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: این پروژه عظیم گازرسانی، استان خراسان جنوبی را تبدیل به کارگاه عظیم گازرسانی کرد.

وی ادامه داد: ضمن آن که اجرای سیستم مانیتورینگ برای 25 ایستگاه منشعب از خطوط انتقال گاز استان شامل نیروگاه‌ها، کارخانه سیمان قائن و کارخانه سیمان باقران و تمامی ایستگاه‌های CGS اصلی و پرمصرف، انجام شده و مانیتورینگ 24 ایستگاه مربوط به جایگاه‌های سوخت استان نیز تا پایان مهرماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

هاشمی با بیان این که علي‌رغم محدوديت‌هاي بودجه‌اي و شرايط اقتصادي كشور، سرعت گازرساني به استان خراسان جنوبی به صورت چشمگیری در سال گذشته، افزايش یافت، گفت: سال گذشته همچنین، با توجه به تکمیل گازرساني به كليه مناطق شهری، اجرای گازرسانی به مناطق جدید و نیز توسعه شبكه در 30 شهر این استان نیز، انجام گرفت.

این مقام مسئول توضیح داد: در بخش گازرساني به روستاها نيز حدود 300 روستا گازدار شد كه با اجراي پروژه گازرسانی این روستاها، برخورداري خانوار روستايي استان از 61 درصد به 77 درصد در پایان سال 98 افزایش یافت.

هاشمی افزود: در بخش صنعت نيز حدود 450 واحد صنعتی و تولیدی گازدار شد كه با گازرساني به صنايع مذكور، برخورداري صنايع استان به 90 درصد افزایش یافت.

وی با بیان این که سال گذشته 10303 مشترک شهری و 14804 مشترک روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده‌اند، گفت: در حال حاضر، استان خراسان جنوبی دارای 189787 مشترک شهری و 73728 مشترک روستایی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی تصریح کرد: سال گذشته 2073 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در استان اجرا شده که از این مقدار، 73 کیلومتر شبکه شهری، 1537 کیلومتر شبکه روستایی و 463 کیلومتر شبکه برای گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی اجرایی شده است.

هاشمی در پایان، تحقق‌پذیری اهداف این شرکت در سال گذشته را در مجموع، کاملاً موفق عنوان کرد و گفت: در بخش اجرای شبکه تغذیه و توزیع، 101 درصد اهداف شرکت، در بخش اشتراک پذیری 95 درصد اهداف، در بخش خطوط انتقال 70 درصد، در تعداد روستاهای گازرسانی شده 106 درصد و در بخش تعداد صنایع گازرسانی شده 125 درصد اهداف شرکت محقق شده است.

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/23 - ١٣:٠٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 461