صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

با حضور استاندار زنجان صورت گرفت:

افتتاح مرکز آموزش عملی كاركنان شرکت گاز استان زنجان

استاندار زنجان افتتاح نخستين مرکز آموزش عملی كاركنان شرکت گاز استان در راستاي توانمندسازی و ارتقای توان فني و مهارتی نیروهای پیمانکاری اين شرکت را نمونه عيني و عملي اقتصاد مقاومتي عنوان كرد.

به گزارش روابط عمومی شركت ملی گاز ایران، درويش اميري در مراسم افتتاح نخستين مرکز آموزش عملی نیروهای پیمانکاری گاز استان زنجان که با حضور فرماندار و مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان، برگزار شد، گفت: با همت شرکت ملی گاز ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، كاري مهم در بخش افزايش مهارت و توانمندسازی نیروهای پیمانکاری در استان زنجان صورت گرفته است.

وي با اشاره به اينكه ارتقای روز افزون توانمندي كاركنان در بخش ايمني و توجه به سلامت مردم؛ منتج به بهره وري و خدمات مطلوب در سايه امنيت و ايمني خواهد بود؛ اظهار كرد: این فرصت در استان زنجان و با همکاری شرکت گاز و اداره كل فني و حرفه اي استان با هدف توانمندسازی کارکنان به وجود آمده تا در کنار هم و با همدلی و همكاري، نسبت به حل مشکلات موجود؛ اقدام عملي و علمي شود.

استاندار زنجان با بيان اينكه گاه كمبود و يا نبود نيروهاي كارآمد، ماهر و متخصص فعاليت‌ها را دچار مشكل مي‌كند؛ افزود: هيچ نيروي كاري نبايد بدون گذراندن دوره هاي آموزشي و اخذ مجوز آموزش فني و حرفه اي استان به كار گرفته شود.

اميري با تاكيد بر اينكه اين اقدامات موجب كاهش هزينه ها و البته بي نيازي به بيگانه و خارج از كشور مي شود، افزود: با همكاري خوب و سازنده شركت گاز و سازمان فني و حرفه اي، شاهد تعاملي هستيم كه رفاه و آسايش بيش از پيش را برای مردم فراهم مي كند.

وي همچنين با ابراز رضايت از عملكرد مطلوب شركت گاز استان زنجان به عنوان شركتي خدمات رسان؛ از تلاش كاركنان خدوم اين مجموعه در جابجايي خط تغذيه گاز براي اجراي طرح پل روگذر شهرك كاظميه بدون قطعي گاز شهروندان منطقه، قدرداني كرد.

در ادامه، مديرعامل شركت گاز استان زنجان نيز از صرف هزينه‌اي بالغ بر700 ميليون تومان اعتبار براي تجهيز و راه‌اندازي اين مرکز آموزشي در مدت 2 ماه خبر داد.

موسي احمدلو با بيان اينكه در راستای نظام جامع آموزش شاغلین پیمانکاری و همچنین مطابق دستور العمل ارسالی از سوی رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز مبنی بر اجرايی كردن مفاد تفاهم نامه همکاری ما بین شرکت ملی گاز و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از سوی ادارات آموزش شرکت های گاز استانی؛ افزود: گاز زنجان در 29 خرداد امسال نسبت به امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی با اداره کل سازمان فنی و حرفه ای استان اقدام كرده است.

وي با اعلام اينكه هدف این تفاهم نامه شامل تمامی نیروهای پیمانکاری در شركت گاز استان است؛ ابراز داشت: در راستای اجرای مطلوب اين تفاهم نامه با تشکیل جلسات کاری و توجیهی  متعدد با روسای امور و ستادی و اعضای کارگروه تجهیز کارگاه و نماینده پیمانکار و کارشناسان سازمان فنی و حرفه ای استان؛ اين مركز و كارگاه آموزشي تجهیز و با تدوین تقویم آموزشی براي آموزش حدود 200 نفر از پیمانکاران؛ دوره های استاندارد مصوب مشاغل امدادگر و گازبان شهری و روستایی برای اولین بار در سطح شرکت ملی گاز از اول مراد 97 به صورت کاملاً نظام مند اجرا شده و در حال برگزاری است.

مدير عامل شركت گاز استان زنجان در ادامه با اشاره به اينكه کارهای عملیاتی و فنی شرکت گاز نیاز به مهارت‌های خاص با توانمندی بالا داشته و استانداردهای آن از حد استانداردهای معمول بالاتر است، از آموزش 11 مهارت فني حرفه ای شرکت گاز استان زنجان به صورت عملي براي پيمانكاران و علاقمندان خبر داد.

احمدلو با بيان اينكه تلاش شركت گاز استان زنجان ارائه خدمات مطلوب و با كيفيت به مشتركين عزيز زنجاني را در الويت برنامه هاي خود دارد؛ ابراز داشت: آموزش نیروهایي كه با پیمانکاران شرکت گاز استان همكاري دارند در الويت برنامه هاي آموزشي قرار داشته و سپس علاقمنداني كه مي خواهند با شركت همكاري داشته باشند، بايد گواهي مخصوص اين دوره ها را بگذرانند.

مديرعامل شركت گاز استان زنجان با ابراز خرسندي از اين اقدام مهم در توانمندسازی و آموزش كاركنان؛ از آمادگي لازم براي ارائه آموزش هاي تخصصي و كاربردي به استان‌هاي همجوار خبر داد.   

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/06/20 - ١٢:٥٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 386