صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خبر داد:

صرفه‌جویی ۱۸ درصدی مصرف برق در پالایشگاه بیدبلند

شرکت پالایش گاز بیدبلند اقدام به کاهش مصرف و هزینه برق در چهارماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به میزان 18.1 درصد نموده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علی‌محمد پوررضا، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند با بیان این مطلب، اظهار داشت: با رعایت ضوابط مربوطه و صرفه‌جویی و مدیریت بهینه برق در بخش صنعتی (پالایشگاه) و شهرک میانکوه شامل ادارات، اماکن و منازل سازمانی و در راستای نهادینه کردن و توسعه روش‌های مدیریت مصرف با کاهش ساعات کاری ادارات، اطلاع‌رسانی و ...، این شرکت مصرف و هزینه برق را به میزان 18.1 درصد کاهش داده است.
وی در ادامه افزود: همچنین شرکت پالایش گاز بیدبلند در راستای عمل به تصویب‌نامه هیأت وزیران مبنی بر تأمین حداقل ۲۰ درصد مصارف انرژی در ساختمان‌های اداری از محل انرژی‌های تجدیدپذیر و با توجه به پتانسیل‌های اقلیمی و شرایط جغرافیایی منطقه، رویکرد تأمین‌بخشی توان سرمایش و روشنایی ساختمان حمل و نقل به‌صورت پایلوت به کمک نیروگاه خورشیدی ۳۰ کیلووات را اتخاذ کرد.

پوررضا در این ارتباط توضیح داد: در این راستا و در خصوص بهینه سازی مصرف و کاهش شدت مصرف انرژی، شرکت پالایش گاز بیدبلند اقدام به بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی ۳۰ کیلوواتی جهت تامین بخشی از بار الکتریکی مورد نیاز ساختمان حمل و نقل این شرکت بصورت پایلوت کرد.

پوررضا در پایان اظهار امیدواری کرد که انشاءالله با انجام برنامه‌ریزی‌های صحیح ممیزی‌های انرژی و بسترسازی لازم، شاهد دستیابی به نقطه هدف که همان کاهش منظم و مستمر میزان مصرف انرژی است، باشیم. 

آغاز عملیات اجرایی و بهره برداري ازپنج طرح و پروژه در هفته دولت

بنا بر این گزارش، طی مراسمی در هفته دولت، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پنج طرح و پروژه نیز در شرکت پالایش گاز بیدبلند به انجام رسید.

پوررضا در این خصوص اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت، آغاز عملیات اجرایی و بهره برداري از پنج طرح و پروژه شامل طراحي و احداث نيروگاه فتوولتاتيك پالايشگاه به منظور استفاده از انرژي‌های نو و تجديدپذير، تعويض خطوط لوله زيرزميني محوطه ستادي، طرح ذخيره سازي مايعات هيدروكربوري، پروژه اتصال شبكه شرکت به شبکه اطلاع رساني دولت، ... و چند طرح ديگر با حضور مديرعامل و مسئولان محلي آغاز شد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/06/07 - ١٦:١٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 588