صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام در بازدید از شرکت پالایش گاز ایلام:

گام بلند پالایشگاه گاز ایلام در سال جهش تولید

معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام با اشاره به اینکه پالایشگاه گاز ایلام در سال جهش تولید قدم های خوبی برای افزایش تولید برداشته است، گفت: عملکرد پالایشگاه گاز ایلام مطلوب بوده و انتظار می رود در ادامه مسیری که انتخاب کرده، بتواند شعار نامگذاری سال جاری را عملیاتی کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمد نوذری پس از بازدید فرمانداران شهرستان های تابعه استان از شرکت پالایش گاز ایلام با بیان این مطلب، اظهار کرد: پالایشگاه گاز ایلام با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز علمی دانشگاهی استان و با به کارگیری و تقویت پیمانکاران بومی، نقش بسزایی در توسعه پایدار استان دارد.

وی اظهار داشت: فعالیت پالایشگاه گاز ایلام موجب شده که صنایع پایین دستی در سطح استان فعال شوند و از این طریق زنجیره ایی از فرصت‌های اشتغال در سطح استان به وجود آید.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام اظهار داشت: موقعیت استراتژیک این پالایشگاه به عنوان تنها پالایشگاه گاز غرب کشور، شرایط مناسبی را پدید می‌آورد که محصول گاز شهری حتی در فصل زمستان و سایر مقاطع پرمصرف سال به آسانی در اختیار مصرف کنندگان در این استان و استان های همجوار قرار گیرد.

همچنین در این بازدید، مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه این پالایشگاه در راستای تحقق نامگذاری سال جاری قدم‌های مثبتی برداشته، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، گاز ورودی 15 درصد و گاز تزریقی به خط سراسری بیش از 20 درصد افزایش یافته است.

روح اله نوریان با بیان اینکه میعانات گازی نیز طی این مدت، 6 درصد افزایش یافته است، افزود: گوگرد مایع 21 درصد و گوگرد پاستیلی 16 درصد افزایش را نشان می دهد.

وی از افزایش فروش میعانات گازی در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: گوگرد پاستیلی 14 درصد و LPG ارسالی به عسلویه و پتروشیمی ایلام بیش از 360 درصد در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه این پالایشگاه تلاش خواهد کرد تا نامگذاری سال جاری در این مکان صنعتی تحقق پیدا کند، تصریح کرد: پالایشگاه گاز ایلام در راستای مسئولیت های اجتماعی، پیشگیری و مبارزه با شیوع بیماری کرونا، جلوگیری از حوادث و غیره، اقدامات قابل توجهی انجام و ایمنی در انجام فعالیت‌ها را در اولویت قرار داده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در سال گذشته 32 هزار مگاوات برق به شبکه سراسری برق تزریق شده، گفت: پیش بینی می شود که امسال هم براساس برنامه ریزی انجام شده، این روند ادامه پیدا کند.

نوریان در پایان، افزود: در تعمیرات اساسی پیش رو نیز تمهیدات لازم برای پیشگیری و کنترل شیوع کرونا اندیشیده شده و دستورالعمل های ابلاغی نیز مطابق رویه چند وقت اخیر جاری است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/18 - ١٣:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 326