صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

رییس کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:

در آمدزایی از منابع گازی کشور؛ در اولویت کمیسیون انرژی مجلس

با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در آمدزایی از منابع گازی کشور مانند منابع نفتی در اولویت کمیسیون انرژی مجلس خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، فریدون حسنوند، رییس کمیسیون انرژی مجلس، در آیین گازرسانی به 2 شهر قلعه رئیسی و دیشموک از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور سعید مؤمنی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، عدل هاشمی‌پور نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده و رحمان خادم، مدیرعامل شرکت گاز استان، برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: درآمدزایی از تمام ذخائر و منابع گازی کشور با یک چشم‌انداز 20 تا 50 ساله در حال برنامه ریزی است.

وی بیان کرد: علاوه بر گازرسانی به همه منازل مسکونی، استفاده از این منبع بزرگ برای درآمدزایی بیشتر نیز در اولویت کاری دولت و مجلس قرار دارد.

حسنوند وابسته شدن صنایع کشور به حوزه گازرسانی را امری ضروری دانست و گفت: در صورت اجرای این طرح، علاوه بر افزایش ارزش افزوده و ارزآوری، درآمد گازی کشور مانند درآمد نفتی افزایش چشمگیری خواهد یافت.

رئیس کمیسون انرژی مجلس عنوان کرد: با راه‌اندازی و فعالیت اوپک گازی، ایران یک شرکت ملی قدرتمند و بزرگ در جهان برای رقابت در حوزه اوپک خواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به اینکه 18 هزار واحد صنعتی در کشور ظرفیت گازسوز شدن را دارند، گفت: با اجرای این طرح، 2.7 میلیارد لیتر سوخت مایع صرفه‌جویی خواهد شد.

اجرایی شدن فاز سوم گازرسانی به دیشموک و قلعه‌رییسی

طرح گازرسانی به 2 بخش چاروسا، دیشموک و قلعه‌رییسی در سه فاز اجرا شد.

در ادامه این مراسم، رحمان خادم، مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: علاوه بر 2 شهر قلعه رئیسی و دیشموک، تاکنون 29 روستای این منطقه نیز از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

وی در ادامه سخنان خود اعتبار این طرح را حدود ۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با بهره برداری از این طرح، علاوه بر حفظ محیط زیست، روند مهاجرت تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت.

عدل هاشمی پور با اشاره به اینکه این طرح بر اساس زمان‌بندی مناسب اجرا شد، تصریح کرد: گازرسانی به روستاهای تابعه این طرح، باید با سرعت بیشتری نیز انجام شود.

گفتنی است، در حال حاضر بیش از 98 درصد جمعیت شهری و 40 درصد جمعیت روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/06/21 - ١٥:٤٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 619