صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

انتقال بالغ بر 29 میلیارد متر مکعب گاز از سوی منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران طی سال گذشته

طی سال گذشته بالغ بر 29 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از طریق تاسیسات و خطوط لوله منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران منتقل شده است...

طی سال گذشته بالغ بر 29 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از طریق تاسیسات و خطوط لوله منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران منتقل شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، یداله بایبوردی مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: مقدار گاز انتقالی از این منطقه جهت مصارف خانگی، نیروگاه‌ها، صنایع و صادرات در 12 ماهه سال گذشته، افزون بر 29 میلیارد مترمکعب بوده که این آمار در مجموع افزایش 7 درصدی میزان گاز انتقالی، نسبت به مدت مشابه سال95 را نشان می دهد.
وی افزود: در سال گذشته از مجموع گاز انتقالی در بازه زمانی یادشده، بالغ بر 17 میلیارد مترمکعب گاز به شرکت های گاز استانهای آذربایجان شرقی، غربی، اربیل، گیلان، زنجان و کردستان جهت مصارف خانگی، صنایع و نیروگاه ها تحویل و افزون بر 11 میلیارد متر مکعب به پایانه های مرزی صادرات منتقل شده است.
مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران با ستودن تلاش های پرسنل عرصه انتقال، خاطر نشان کرد: با استعانت از پروردگار متعال و با اتکاء به دانش و تجارب بالای کارکنان، توانستیم با جدیت بیشتر و کوشش مضاعف و همچنین با نگهداری، تعمیر و رفع معایب به موقع تاسیسات و آماده بکار نگهداشتن خطوط لوله گاز، سال گذشته را با موفقیت و کارنامه ای درخشان به پایان برسانیم.
بایبوردی تاکید کرد: با توجه به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی تحت عنوان ((حمایت از کالای ایرانی)) ان شاءالله سعی بر آن داریم در سال پیش رو با برنامه ریزی های مدون و توجه به شعار سال وظایف محوله را بهتر از گذشته انجام و مشارکت، خلاقیت و بومی سازی را در اولویت فعالیت های خویش قرار دهیم.
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود از تحقق و دست یابی بالغ بر 75 درصد‌ی برنامه های تعمیراتی این منطقه در طول سال گذشته خبر دادو گفت: بکارگیری و پیاده سازی نظام مدیریت استرات‍ژی در منطقه 8 عملیات،‌ تحقق 75 درصدی‌ اهداف و برنامه های این منطقه در بخش نگهداری و تعمیرات را در سال 96 امکان پذیر ساخت.
بابیوردی افزود: این منطقه با افزایش راندمان در زمینه انتقال ایمن، پاک و پایدار گاز طبیعی، افزایش 19 درصدی ساعت کارکرد توربوکمپرسورهای منطقه، افزایش 11 درصدی شاخص قابلیت اطمینان واحدهای منطقه در مقایسه با سال 95، افزایش 40 کیلومتر خطوط لوله انتقال گاز، تحقق 89 درصدی پیشرفت فیزیکی پروژه های در حال اجرا عمرانی، عملکرد مناسبی را در طول سال گذشته از خود به نمایش گذاشت.
وی این موفقیت را مرهون همکاری مجدانه تمامی بخش ها در حوزه های مختلف عملیاتی و ستادی منطقه دانست و افزود: تعهد و مسئولیت پذیری پرسنل منطقه 8 عملیات انتقال گاز در به ثمر رساندن اهداف و برنامه ها،‌ نقش به سزایی داشته و علاوه بر فعالیتهای انجام یافته فوق در طول سال گذشته، 4 مورد عملیات هات تپ، 47 مورد غلاف گذاری و 325 کیلومتر پیگرانی هوشمند نیز صورت گرفته است.
مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران همچنین اورهال کمپرسور گاز واحد C تاسیسات تقویت فشار گاز اردبیل، اورهال توربین واحد D تاسیسات تقویت فشار گاز مرند، تعمیرات 16000 ساعته توربین گاز واحد چهار و تعمیرات 8000 ساعته توربین گاز واحد یک تاسیسات مرگنلر، بازرسی فنی اقلام برقی و مکانیکی تاسیسات و مراکز بهره برداری منطقه، تعمیرات 2000 ساعته توربوکمپرسور واحد سه تاسیسات اردبیل و واحد یک چلوند را از جمله اقدامات مهم انجام یافته سال گذشته اعلام کرد.
بایبوردی، سه مورد از اورهال توربین های گاز SGT400، چهار مورد NP و یک مورد نیز D336، بهینه سازی برنامه های تعمیرات، استقرار سیستم IPCMMS و استقرار سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت، اصلاح صاعقه گیرهای تاسیسات مرند، مرگنلر و بازرگان، طراحی و نصب سیستم آنتی آیسینگ تاسیسات هشترود و مرگنلر را از اهم برنامه های سالجاری این منطقه برشمرد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/02/17 - ١٦:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 699