صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

بهره مندی بیش از 28 هزار شهر و روستا از نعمت گاز طبیعی

طرح گازرسانی در 5200 روستا و 53 شهر کشور با هزینه‌ای بالغ بر 90 هزار میلیارد ریال در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید مؤمنی، مدیر گازرسانی این شرکت در آیین گازرسانی به 2 شهر قلعه رئیسی و دیشموک از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور فریدون حسن‌وند، رییس کمیسیون انرژی مجلس، عدل هاشمی نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده و رحمان خادم، مدیرعامل شرکت گاز استان، برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح، تعداد شهرهای متصل به شبکه گاز کشور، به یک هزار و 125 شهر افزایش می‌یابد.

وی در ادامه بیان کرد: 99.7 درصد جمعیت شهری ایران از نعمت گاز بهره‌مند هستند و با پوشش کامل شبکه گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان، شبکه گازرسانی شهری در کشور تکمیل خواهد شد.

مؤمنی اضافه کرد: امروز بیش از 27 هزار روستا که معادل 78 درصد جمعیت روستایی کشور است نیز زیر پوشش شبکه گازرسانی هستند.

این مقام مسئول با اشاره به رشد صحیح فرهنگ مصرف در کشور طی سال‌های اخیر، تصریح کرد: درست مصرف کردن انرژی در زندگی مردم، باید به یک اولویت تبدیل شود.

مؤمنی از مردم خواست در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند؛ چراکه با مصرف بهینه می‌توان به مناطق بدون گاز، گازرسانی کرد.
وی در پایان، از انشعاب گذاری و تکمیل گاز تا جلوی منازل شهر قلعه رئیسی و دیشموک خبر داد و تاکید کرد: تلاش می‌شود تا اول زمستان، طرح گازرسانی به این شهر‌ها پایان یابد.

گفتنی است که در این آیین، طرح گازرسانی به 2 شهر قلعه رئیسی و دیشموک و 29 روستا از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد با حدود 60 میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید و با بهره‌برداری از این طرح،  بیش از 9 هزار و 400 خانوار شهری و روستایی در این استان از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/06/21 - ١٥:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 648