صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

بهره مندی10 هزار خانوار استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی در سال 98

تاکنون، گازرسانی به بیش از یکصد و 98 هزار مشترک گاز طبیعی در سطح استان کهگیلویه صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رحمان خادم مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه نشست مجمع سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید رجایی ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در سال 98 ، ۱۰ هزار و 300 مشترک به جمع مشترکین گاز استان کهگیلویه و بویر احمد افزوده شده است.

وی افزود: گازرسانی به مناطق صعب‌العبور قلعه‌رئیسی، دیشموک و 149 روستای اطراف و عبور از مناطق کوهستانی، رودخانه‌های دائمی و فصلی و بهره مندی 10 هزار خانوار از نعمت گاز، از افتخارات شرکت گاز استان کهگیلویه و بویر احمد در سال 98 بوده است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با بیان این که 4 هزار و 326 کیلومتر شبکه گاز در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده، افزود: از این میزان، 21 کیلومتر در بخش شهری و 291 کیلومتر در بخش روستایی است که در سال 98 اجرا شده است.

به گفته خادم، هم اکنون 100 درصد جمعیت شهری و 80 درصد جمعیت روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی با اشاره به اهمیت جایگزینی سوخت‌های میان تقطیر با گاز طبیعی عنوان کرد: در سال 98، کاهش یک میلیون و 826 لیتر فرآورده نفتی با گازرسانی به یک مرکز درمانی،2 مرکز ورزشی، 2 مرکز اقامتی گردشی و 28 مرکز تولیدی و صنعتی را شاهد بوده ایم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مصرف گاز در سال 98 گفت: میزان مصرف گاز طبیعی در استان کهگیلویه در سال گذشته بیش از 610 میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال 97، 10 درصد افزایش داشته است.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/08 - ١٤:٢٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 567