صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

در راستای تحقق منویات رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی صورت گرفت؛

ساخت و نصب دستگاه سیستم کنترل گسترده در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد

مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از ساخت و نصب سامانه کنترل گسترده در این مجتمع گازی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سید مجید منبتی در این خصوص اظهار داشت: نمونه اولیه کارت ها و ماژول های این سیستم با همت کارشناسان داخلی ساخته شد و پس از موفقیت در آزمایش عملیاتی، در  مدار قرار گرفت.

وی افزود: سیستم های کنترل گسترده، یکی از اجزای مهم و اساسی در بخش اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق می باشد که دانش فنی ساخت آن ها به لحاظ پیچیدگی های بالای تکنولوژی آن ها، تنها در اختیار کشورهای معدودی در دنیا است.

این مقام مسئول ادامه داد: سیستم کنترل گسترده تولید داخل شرکت منطبق با مشهورترین استانداردهای کنترلی اروپا طراحی و تولید و بومی شده اخیراً مراحل تست میدانی را با موفقیت پشت سر گذاشته ، امکان ارائه قابلیت های بیشتری نسبت به نمونه خارجی را فراهم آورده است.

وی تاکید کرد: طراحی، ساخت و عملیاتی شدن این سیستم با هدف تحقق شعار حمایت از تولید داخل در راستای اقتصاد مقاومتی، به منظور رفع نیازهای اساسی صنعت نفت، گاز و سایر صنایع کشور صورت پذیرفته است.

منبتی بیان داشت: طراحی و ساخت این سیستم با حمایت مدیران ارشد پالایشگاه و به همت کارشناسان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان حاصل شده است.

مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد خاطر نشان کرد: این سیستم  توانسته است با بهبود عملکرد در فرآیند تصفیه و پالایش گاز، مانع خروج مقادیر  زیادی ارز از کشور شود.

وی یادآور شد: با دانش فنی حاصل شده قابلیت ارتقای این سیستم وجود دارد و با هدف پاسخگویی به نیازهای صنایع داخلی، ساخت سری های جدید این سیستم در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است، پروژه ارتقای سیستم واحد تصفیه گاز یکی از پروژه های مهم راهبردی در سطح پالایشگاه های گازی از نظر عملیاتی و اقتصادی محسوب می شود که در آینده نزدیک از این محصول تولید داخلی و بومی شده استفاده خواهد شد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/07/16 - ١٤:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 551