صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

رییس مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح پروژه های گازرسانی استان قم:

لزوم استفاده اقتصادی از گاز طبیعی

یکی از کارهای بسیار خوبی که در کشور انجام شد، مسئله گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور است بطوری که اکنون بیش ار 98 درصد شهرها و 77 درصد روستاها تحت پوشش شبکه گازرسانی قراردارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم در مجلس در آیین افتتاح پروژه های گازرسانی به 20 روستای دهستان قمرود از توابع بخش مرکزی قم و محور صنعتی کوه سفید که عصر  چهارشنبه 17 بهمن ماه مصادف با ششمین روز از دهه مبارک فجر در مسجد امام حسن مجتبي (ع) روستای ملک آباد برگزار شد، با عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و تبریک به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در ابتداي سخنان خود با بیان این مطلب، اظهار داشت : با توجه به شرايط نابسامان مردم بويژه در روستاها كه از هيچ امكانات مناسبي براي زندگي برخوردار نبودند، صنعت گاز با پروژه هاي گازرساني خود، شرايط زندگي را براي مردم تسهيل كرده و به اين ترتيب، اثرات مثبت اين انرژي پاك، در زندگي مردم خود را نشان داد.

وي در ادامه افزود: در این امر مهم، هزينه ها و سرمایه گزاریهای سنگینی انجام شده که بایستی قدردان زحمات این عزیزان در صنعت گاز باشیم .

لاريجاني با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب،  محرومیت زدایی و از بین بردن فقر در کشور بود، تصریح کرد : گاز یکی از نعمت هايي بود که پس از انقلاب شکوفا شد و با گازرسانی به اقصی نقاط کشور ثمره آن به بار نشست.  اما نباید فراموش کنیم که این انرژی پاک همان طور که لازمه زندگی مردم است، باید برای نسل آینده هم بماند، پس آن را می بایست بهینه مصرف کرد.

وی ادامه داد: گاز برای زندگی مردم امری لازم است. بنابراین باید از آن استفاده اقتصادی شود. اين امر بدين مفهوم است كه با ورود گاز به روستاها، علاوه بر استفاده مردم براي رفاه بيشتر و گرمايش، بايد ايجاد اشتغال و توليد كند.

رييس مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: بايد با ايجاد صنايع كوچك، مردم روستاها را به سمت اشتغال و توليد سوق داد.

وي در پايان با تشكر از مجموعه صنعت گاز و كليه كاركنان و كارمندان اين شركت به پاس تلاش هاي بيشمار آنان در امر گازرساني به اقصي نقاط كشور، گفت: به پاس اين تلاش هاست كه معتقدم گاز در كشور فقط نبايد صرف گرمايش شود، بلكه بايد توليد و اشتغال را رونق بخشد.

آلبوم تصاویر

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/11/17 - ١٩:٠٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 662