صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

اطلاعیه مهم شرکت ملی گاز ایران پس از وقوع زلزله در آذربایجان شرقی

درپی وقوع زلزله بامداد امروز و احتمال از جا درآمدن دودکش و اتصالات وسایل گازسوز، روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با صدور اطلاعیه‌ای، از هموطنان عزیز خواست تا با رعایت نکات ایمنی، از پیش آمدن خطرات و حوادث ثانویه پس از زلزله، جلوگیری کنند.

در این اطلاعیه آمده است: از مشترکین محترم گاز می‌خواهیم تا قبل از استفاده از وسایل گازسوز خود، حتما دودکش ها، بست ها و شیلنگ‌ها را بازبینی و کنترل کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است؛ هموطنان عزیز می‌بایست از اتصال دودکش به دیوار و همچنین لوازم گاز سوز بویژه بخاری‌ها، اطمینان حاصل کنند. حتماً مطمئن شوید که در اثر زلزله و ضربات ناشی از آن، قطعات دودکش از یکدیگر جدا نشده و یا در اثر تکان خوردن دیوار و نشست خانه‌ها، احیاناً نخاله‌ها و ضایعات، مسیر دودکش‌ها و راه آن را مسدود نکرده باشد.

همچنین گفته شده که با فرا رسیدن شب و افزایش شدت سرما، هموطنان عزیز می‌توانند پیش از راه‌اندازی وسایل گرمایشی، از باز بودن مسیر دودکش و لوله‌های بخاری با دست زدن به قسمت‌های فوقانی لوله‌ها اطمینان حاصل کنند. در این شرایط، سرد بودن دودکش در حالی که وسیله گازسوز روشن است، نشانه خطر و عدم عملکرد صحیح دودکش و در نتیجه انتشار گاز خطرناک مونوکسید کربن در محیط است که مشترکین محترم در این حالت می‌بایست از طریق شماره تماس ۱۹۴ با شرکت ملی گاز ایران و یا سازمان آتش‌نشانی تماس حاصل کنند.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/17 - ١٦:٥٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2744