صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

شناگر خوزستانی رکورد زد؛

ثبت رکورد ملی بیش از ۴ ساعت شنا با دستان بسته توسط شناگر خوزستانی

رکورد شنا با دستان بسته از پشت، به مدت بیش از ۴ ساعت، توسط بانوی شناگر خوزستانی و کارمند پالایشگاه گاز بیدبلند بار دیگر شکسته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، اکرم کُناری دیل، قهرمان و رکورددار شنا با دستان بسته خوزستان و کشور، ۱۴ بهمن‌ماه سال جاری در استخر شنا قصر نشاط تهران، پس از ثبت رکورد شنا با دستان بسته به مدت ۱۷۵ دقیقه، رکورد بیش از چهار ساعت شنای متوالی با دستان بسته به مسافت ۷ هزار و ۳۰۴ متر را نیز به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، این رکورد، به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره 7 هزار و ۳۰۴ شهید مظلوم زن ایران توسط این بانوی شناگر به ثبت رسیده است. این رکورد در شرایطی بود که دست‌های وی از پشت بسته بود و این حرکت شرایط را برای شناگر سخت‌تر می‌کند؛ چراکه قادر به استفاده از دست‌های خود نیست.

شایان ذکر است که رکورد قبلی کُناری، ۱۷۵ دقیقه شنای متوالی با دستان بسته در مسافت ۵ هزار و ۶۵ متر، برای گرامیداشت یاد و خاطره ۱۷۵ غواص شهید به ثبت رسیده بود.

گفتنی است که در ثبت این رکورد، مسئولان پالایش گاز بیدبلند، شرکت ملی گاز ایران، مسئولان ورزش شرکت ملی نفت ایران و استخر قصر نشاط تهران، با این بانوی شناگر همکاری کردند.

وی یکی از اهداف خویش از ثبت این رکورد چنین عنوان کرد: این رکورد را از آن جهت به ثبت رساندم که همه مادران که با ایثار خود، مهربانانه از همه آرزو‌های خود دست می‌کشند تا خانواده و فرزندان خود را به آرزو‌های خود برسانند، نگاهی به خود بیاندازند و به دنبال استعداد‌ها و علائق خود روند و خود را فراموش نکنند؛ چراکه همه مادران قهرمانند و توانایی‌های بسیار زیادی دارند که از آن چشم پوشی می‌کنند.

کُناری در پایان این مراسم، گفت: برای من بسیار مهم است که بانوان سرزمین ایران به خودشان و ورزش اهمیت دهند تا زندگی سالم تری داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/20 - ١٥:١٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1056