صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

اولویت تصمیمات سازمانی باید با منابع انسانی باشد

بنده در طول 36 سال خدمت در جلسات مختلف تودیع و معارفه شرکت داشته ام، ولی این صمیمیت و وفایی که امروز در خراسان رضوی دیدم، بی نظیر بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا مشایخی، سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی با حضور یزدان‌پناه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌ رضوی و تنی چند از مدیران صنعت نفت استان در مشهد برگزار گردید، با بیان این مطلب و با اشاره به این که دوران خوبی با حضور مهندس فانی در خراسان رضوی سپری شد، ادامه داد: اولین درخواست از مدیرعامل جدید، تکریم و حفظ کرامت نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: اولویت تصمیمات سازمانی باید با منابع انسانی باشد. چرا که اگر این عزیزان در شرایط ایده‌آل فکری خوب قرار داشته باشند، بازدهی بسیار بالایی خواهند داشت.

مشایخی با اشاره به عملکرد مثبت شرکت گاز استان در ارتباط با پروژه های گازرسانی اظهار کرد: در موضوع گازرسانی به سیستان و بلوچستان نیز استان خراسان رضوی و دیگر استان‌های گیلان، فارس، همدان و سمنان عملکرد مثبت و قابل قبولی داشتند.

سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: در چند سال اخیر، اتفاقات بسیار خوبی در خراسان رضوی رقم خورد. انتظار داریم با توجه به نگرش مدیرعامل جدید شرکت گاز استان، جناب آقای افتخاری در حوزه پژوهش و تحقیقات نیز عملکرد خوبی از ایشان دریافت کنیم تا یک افتخار دیگر برای استان در این حوزه رقم بخورد.

وی با اشاره به مصرف روزانه 600 میلیون مترمکعب گاز طبیعی فقط در بخش خانگی و تجاری طی هفته های گذشته در کشور، اظهار کرد: نگهداشت این شبکه کار بسیار سنگینی است که به لطف خدا و همت کارکنان صنعت گاز در حال انجام است.

سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: مهندس فانی قطعا از جمع شرکت گاز جدا نشده و حتما در موقعیت دیگری از توانمندی ایشان استفاده خواهیم کرد.

شرکت گاز خراسان رضوی؛ یکی از شرکت‌های برند گاز کشور

خراسان رضوی در حال حاضر به عنوان یکی از شرکت های برند در بین تمام شرکت های گاز کشور شناخته می‌شود.

در ادامه مراسم، سیدحمید فانی، مدیرعامل سابق شرکت گاز خراسان رضوی نیز ضمن خیرمقدم به مدیران حاضر در این جلسه، با بیان این مطلب، اظهار کرد: روزی که مسئولیت شرکت گاز استان خراسان رضوی را بر عهده گرفتم بسیار خوشحال شدم. زیرا قرار بود در کنار حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مشغول به خدمت شوم.

وی ادامه داد: در همان روزهای نخست، چهار عهد با خود بستم؛ نخست آن که با توجه به پتانسیل و توانایی که در شرکت گاز خراسان رضوی وجود دارد، بتوانیم سازمان را در مسیر برند شدن سوق دهیم. دوم؛ ایجاد تفکر مدیریت مشارکتی و تصمیمات جمعی بود. هدف سوم، خدمت صادقانه به مردم خوب استان و کشور و چهارمین عهد هم خواستن همه خوبی‌ها برای دیگران بود.

فانی ادامه داد: در جهت برند شدن شرکت گاز استان اقدامات بسیار خوبی را انجام دادیم و هم اکنون در  اکثرحوزه ها برند هستیم. سه سال پیش در مسیر تعالی سازمانی حرکت کردیم. در سال اول تقدیرنامه حضور را گرفتیم. در سال دوم با چهار پله ترقی که از نظر خود تیم ارزیابی نیز در جهان بی نظیر بود، تندیس چهار ستاره را دریافت کردیم. امسال هم در سطح تندیس شرکت کرده ایم. در موضوع تعالی HSE در سال گذشته در بین تمام شرکت کنندگان در کشور اول شدیم.

مدیرعامل سابق شرکت گاز خراسان رضوی با تشریح گوشه ای از عملکرد گازرسانی این شرکت گفت: هم اکنون ضریب نفوذ گاز روستایی استان از 56 درصد به 90 درصد رسیده و با اتمام پروژه های در حال اجرا که بیش از 50 درصد پیشرفت داشته است، شاهد ضریب نفوذ 98 درصدی گاز در این بخش خواهیم بود، ضمن آن که سال گذشته در موضوع گازرسانی به روستاها برند بودیم و بالاترین آمار کشوری را داشتیم.

وی افزود: در بخش شهری نیز در حال حاضر پرونده گازرسانی به شهرهای واجد شرایط استان بسته شده است.

فانی با اشاره به واگذاری صفر تا 100پروژه گازرسانی به بخش بزرگی از شهر زاهدان به طول بیش از 500 کیلومتر به خراسان رضوی به عنوان استان معین گفت: در 7 ماهه گذشته بیش از 340 کیلومتر شبکه گاز در این شهر اجرا شده است.

وی ادامه داد: کار و فعالیت در شرکت گاز خراسان رضوی ارزشمند است. همه این اتفاق های خوب چند سال اخیر، در فضایی دوستانه به همراه اعتماد دو طرفه انجام شد. همیشه تاکید کرده ام که باید هنرمان، تبدیل معاند به مخالف و مخالف به موافق باشد.

مدیرعامل سابق شرکت گاز خراسان رضوی گفت: تمام تلاش بنده در این مدت، رهبری سازمان با کمک خود شما بود. از تلاش، همراهی و همکاری شما ممنون و متشکرم و تمام موفقیت ها را مدیون همراهی شما می دانم.

وی ادامه داد: مهندس افتخاری فردی نام آشنا برای شرکت می باشند. اطمینان دارم با جدیت، مدیریت و رهبری ایشان حتما ادامه مسیر بهتر خواهد بود. تقاضا دارم در کنار آقای افتخاری تا تحقق کامل اهداف چشم انداز افق 1403 که با هم برای آن تصمیم گرفته ایم، تلاش و کوشش را ادامه دهید.

هدایت، نظارت و حمایت؛ 3 عامل تحقق اهداف سازمان

برای رسیدن به اهداف متعالی سازمان، نیازمند ایفای نقش شرکت ملی گاز ایران در سه محور هدایت، حمایت و نظارت هستیم.

پس از سخنان فانی، حسن افتخاری، سرپرست شرکت گاز استان خراسان رضوی با بیان این مطلب، اظهار داشت: رسیدن به اهداف متعالی صنعت گاز در خراسان رضوی که توسط ستاد شرکت ملی گاز ایران ابلاغ می شود، کاری است سهل و ممتنع. سهل به لحاظ وجود پتانسیل قوی و سرشار از سرمایه‌های انسانی این شرکت که در همه بخش‌ها و در تمام حوزه‌ها سرآمد هستند و ممتنع به این دلیل که قطعاً برای رسیدن به این اهداف، نیازمند کمک از خارج سازمان، همانند نگاه مثبت شرکت ملی گاز ایران و دستگاه‌های حاکمیتی استان به اقدامات و فعالیت‌ها می‌باشیم.

وی افزود: برای تحقق این اهداف نیازمند اعمال سه نقش هدایت، نظارت و حمایت هستیم. شرکت گاز استان خراسان رضوی، جزیره مستقلی از خانواده بزرگ صنعت گاز نیست و به شدت نیاز به حمایت های ستاد شرکت ملی گاز ایران دارد تا نقش خود را به عنوان شرکت مادر تخصصی، به خوبی ایفا نماید.

افتخاری با اشاره به حجم بالای پروژه های گازرسانی در استان ادامه داد: در فضای استان هم نیازمند همراهی مدیران و مسئولان هستیم. نمی توانیم در شرکت گاز خراسان رضوی برای پیشرفت استان و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم، ولی همراهی مراجع بیرونی گفته شده را نداشته باشیم. حمایت، همکاری و تعامل دستگاهای حاکمیتی استان، بی‌شک موجب خیر و برکت برای مردم عزیزمان می شود.

سرپرست شرکت گاز استان، نخبگی، تعهد، تقوا و ایمان را ویژگی کارکنان شرکت گاز استان عنوان کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم با کمک و یاری خداوند متعال، با استعانت از حضرت ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و همکاری یکایک کارکنان و البته حمایت‌های شرکت ملی گاز ایران و مجموعه دستگاه‌های حاکمیتی استان، در ادامه روزهای خوب گذشته، روزهای بهتری را نیز در آینده برای استان رقم بزنیم.

در پایان این مراسم، لوح یادبود علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی و هدایایی از طرف مدیران صنعت نفت استان به سیدحمید فانی مدیرعامل سابق شرکت گاز خراسان رضوی اهدا شد.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/21 - ١٠:٣٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 364