صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

با هدف کاهش مقدار گازهای محاسبه نشده انجام شد:

اجراي پروژه‌ ایستگاه‌های اندازه‌گیری در پارس جنوبی

پروژه طراحی و نصب ایستگاه‌های اندازه‌گیری کمی و کیفی گازهای شیرین در خروجی پالایشگاه های اول، دوم، سوم و پنجم مجتمع پارس جنوبی با موفقيت كامل به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رئيس مهندسي و طراحي طرح توسعه پالايشگاه‌ها در شركت مهندسي و توسعه گاز ايران با بيان اينكه اين پروژه همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به منظور کاهش مقدار گازهای محاسبه نشده در خطوط انتقال و همچنین تعیین دقیق کیفیت‌، مقدار تولید و مصرف گاز در کشور‌ اجرايي شده، تصريح كرد: با بهره برداري از اين پروژه، علاوه بر اندازه گيري دقيق مقدار گاز قادر خواهيم بود با پایش لحظه‌ای کیفیت خروجی گاز پالایشگاه‌هاي فوق و امکان استفاده از داده‌هاي کیفی، کیفیت گاز تولیدی در هر پالایشگاه را نیز کنترل کنیم.

وي همچنين از ايجاد قابلیت کالیبراسیون میترهای هر مسیر، مطابق با استانداردهای معتبر دنيا در محل پالایشگاه خبر داد و گفت: با وجود اين مزيت، ديگر نیازی به ارسال میترها برای کالیبراسیون به خارج از کشور نیست، زیرا یک مسیر نیز برای کالیبراسیون میترها در هر پالایشگاه در نظر گرفته شده است.

 افرنگ با بيان اينكه در حال حاضر ایستگاه‌های فوق در مدار قرار گرفته و آماده تحویل موقت به بهره بردار هستند، تصريح كرد: بنا بر تجربيات موفق اين پروژه در حال حاضر، دو پروژه مشابه ديگر نيز درخصوص طراحی و احداث سیستم اندازه گیری به این طرح ابلاغ شده است.

وي ادامه داد: پروژه رفع نواقص سیستم اندازه گیری کیفی ایستگاه‌های اندازه‌گیری پالایشگاه‌های ششم، هفتم، هشتم، نهم و دهم بنا به دستور شورای مدیران شرکت ملی گاز ایران به شرکت مهندسی و توسعه گاز و این طرح ابلاغ شده كه در حال حاضر در مرحله بررسی فنی و کارشناسی  جهت انجام مطالعات پایه قرار دارد.

رئيس مهندسي و طراحي طرح توسعه پالايشگاه‌ها در پايان از اتمام مرحله طراحی پایه در پروژه نوسازی و ارتقای تجهیزات و سیستم های اندازه گیری ایستگاه بازرگان خبر داد و گفت: اين پروژه هم اكنون در مرحله برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار EPC  است و براساس برنامه ریزی های انجام شده، قبل از پایان سال جاری، برنده مناقصه تعیین و شروع به کار خواهد كرد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/10/16 - ١٦:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 305