صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در دیدار با مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت ملی گاز ایران:

گاز؛ نخستین شاخص توسعه اقتصادی پس از انقلاب

صبح امروز حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به همراه اعضای هیئت مدیره با حضرت آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور و امام جمعه موقت قم، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، در ابتدای این دیدار، تربتی ضمن ارائه گزارش کاملی از روند پروژه های گازرسانی شهری و روستایی، نقش علما ، حوزه های علمیه سراسر کشور و آموزه های دینی را در تبلیغ و ترویج مصرف بهینه گاز طبیعی و آگاه سازی عموم مردم کشور، بسیار مهم برشمرد.

در ادامه این دیدار، حضرت آیت الله اعرافی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شرکت ملی گاز ایران در راستای توسعه گاز در کشور اظهار کرد: نعمت گاز در کشور ما شناخته شده نیست و می توان گفت هیچ کشوری مانند ایران با نعمت گاز، آسایش و رفاه را برای مردم خود به ارمغان نیاورده است.

وی افزود: نکته اصلی در این قضیه آن است که ما واقعا قدر نعمت گاز را نمی دانیم در حالی که گاز، نخستین شاخص توسعه اقتصادی پس از انقلاب به شمار می رود.

وی بیان کرد:خوشحالیم که در آستانه چهل سالگی انقلاب، گازرسانی به عنوان شاخص عدالت اجتماعی توانسته  با کمک شما مجموعه شرکت ملی گاز ایران به منصه ظهور برسد.

 آیت الله  اعرافی در ادامه با بیان اینکه  تشویق مردم  به مصرف بهینه گاز از اولویت های واجب شرعی و اسلامی و وجه اشتراک مسئولیت حوزه علمیه و شرکت ملی گاز ایران در خصوص آگاه سازی مردم در راستای مصرف بهینه است گفت:حتی به لحاظ علمی و اخلاقی نیز بر مردم واجب است با مصرف بهینه انرژی، به ویژه گاز، این انرژی پاک را برای نسل های آتی نیز حفظ کنند.

وی در پایان افزود: ما آمادگی آن را داریم که همراه و همگام با شما وتبادل نظرات فی مابین،  امر مهم  چگونگی بهینه مصرف کردن گاز را به عموم مردم انتقال دهیم.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/11/17 - ١٣:٢٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 818