صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

وزیر نفت در نشست مشترک با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

مجموعه وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران در بخش کمک‌ رسانی به سیل ‌زدگان بسیار خوب عمل کرده ‌اند

مجموعه وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران در بخش اقدامات انجام‌شده و کمک‌رسانی به سیل‌زدگان بسیار خوب عمل کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بیژن نامدارزنگنه، وزیر نفت در نشست مشترک با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که روز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه و به میزبانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با اشاره به اتفاقات اخیر که منجر به درگیر شدن چند استان کشور با سیل شده، ضمن ابراز همدردی با سیل‌زدگان و تأکید بر تداوم اقدامات و کمک‌های مجموعه وزارت نفت به بخش‌های سیل‌زده و بیان این مطلب، اظهار داشت: سال گذشته به غیر از مشکلات خارج از اراده ما، سال بسیار خوبی حداقل برای بخش انرژی بود.

وی ادامه داد: سال گذشته، نخستین سالی بود که در هیچ استانی و هیچ بخشی، نه در بخش خانگی، نه در بخش نیروگاهی و نه در بخش صنایع در مصرف گاز محدودیت نداشتیم و این امر به منزله آن است که شرکت ملی گاز ایران در این زمینه، کار بسیار بزرگی انجام داده است.

وزیر نفت در ادامه خطاب به اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: در حال حاضر، بیش از ۹۲ درصد مجموع جمعیت شهری و روستایی کشور بطور مستقیم از نعمت گاز بهره‌مند هستند که شامل ۸۰ درصد جمعیت روستایی و ۹۹ درصد جمعیت شهری می‌شود.

زنگنه با بیان این که کل کشور به جز چند استان، از نظر توسعه گازرسانی در شرایط بسیار خوبی قرار دارند، تصریح کرد: ما خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی دوستان، در بخش صادرات فرآورده مشکل لاینحلی نداریم و به اهداف مد نظر خود در این زمینه دست یافته‌ایم.

وزیر نفت اظهار داشت: در زمینه گاز و طرح‌های توسعه‌ای گازرسانی به روستاها نیز، شرکت ملی گاز ایران همچنان مانند سال‌های گذشته با قدرت هرچه تمام‌تر و تلاشی روزافزون‌تر، کار گازرسانی به روستاها و شهرهای باقیمانده را به اتمام خواهد رساند.

مهندس زنگنه در پایان با ابراز امیدواری نسبت به همکاری خوب قوای سه‌گانه برای عبور از بحران‌های امسال همچون سال گذشته، خاطرنشان ساخت: به باور من، در زمینه رونق تولید که شعار امسال رهبری است، کارهای زیادی را در صنعت نفت می‌توانیم انجام دهیم که این امر با همراهی، همدلی و هم‌فکری همه اعضای کمیسیون انرژی مجلس، تحقق یافتنی است.

اجرای پروژه‌های بزرگ صنعت نفت و گاز، نشانه پویایی و بالندگی وزارت نفت

در ادامه جلسه، فریدون حسنوند، رییس کمیسیون انرژی مجلس نیز ضمن تبریک سال نو و ابراز همدردی با هم‌وطنان سیل‌زده، اظهار داشت: اجرای پروژه‌های بزرگ و عظیم صنعت نفت و گاز، نشانه پویایی و بالندگی وزارت نفت است.

وی در ادامه با بیان این که برنامه ما در مصوبات سال گذشته، نشان از این دارد که می‌توانیم شرایط بهتری را در کشور شاهد باشیم، گفت: یکی از بهترین مکان‌ها برای رونق تولید، ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی، صنعت نفت و گاز است.

حسنوند با تشکر از حضور شرکت‌های گاز استانی در مناطق سیل‌زده و کمک‌رسانی به موقع آن‌ها به مردم، بیان کرد: وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران کار خود را در خدمت‌رسانی به مردم به نحو احسن انجام دادند به نحوی که در مناطق سیل‌زده که به علت بارش شدید و سیلاب، با قطع گاز روبرو بودند، با تلاش شبانه‌روزی این عزیزان، در کمترین زمان ممکن، موفق به وصل مجدد گاز این مناطق شدند.  

 

آلبوم تصاویر

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/01/18 - ١٧:٢٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 679