صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

تقدیر اعضای کمیسیون انرژی مجلس از خدمات شرکت ملی گاز ایران در امر مدیریت بحران سیل اخیر

در جلسه مشترک اعضای کمیسیون انرژی مجلس که روز یکشنبه 18 فروردین ماه با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و برخی از معاونین وی به میزبانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد نمایندگان و اعضای کمیسیون انرژی مجلس بالاتفاق از خدمات مجموعه نفت و شرکت ملی گاز ایران در جهت توسعه گازرسانی و مدیریت بحران سیل اخیر تشکر و تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، گزیده سخنان برخی از نمایندگان حاضر در این جلسه، به شرح زیر است:

فریدون حسنوند (اندیمشک)

فریدون حسنوند، نماینده مردم اندیمشک و رییس کمیسیون انرژی مجلس به‌عنوان نخستین سخنران، ضمن تبریک سال نو و ابراز همدردی با هم‌وطنان سیل‌زده، اظهار داشت: اجرای پروژه‌های بزرگ و عظیم صنعت نفت و گاز، نشانه پویایی و بالندگی وزارت نفت است.

وی در ادامه با بیان این که برنامه ما در مصوبات سال گذشته، نشان از این دارد که می‌توانیم شرایط بهتری را در کشور شاهد باشیم، گفت: یکی از بهترین مکان‌ها برای رونق تولید، ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی، صنعت نفت و گاز است.

حسنوند با تشکر از حضور شرکت‌های گاز استانی در مناطق سیل‌زده و کمک‌رسانی به موقع آن‌ها به مردم، بیان کرد: وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران کار خود را در خدمت‌رسانی به مردم به نحو احسن انجام دادند به نحوی که در مناطق سیل‌زده که به علت بارش شدید و سیلاب، با قطع گاز روبرو بودند، با تلاش شبانه‌روزی این عزیزان، در کمترین زمان ممکن، موفق به وصل مجدد گاز این مناطق شدند.

سیدعلی ادیانی راد (جویبار، سوادکوه و قائم‌شهر)

سیدعلی ادیانی راد، نماینده مردم جویبار، سوادکوه و قائم‌شهر نیز ضمن تبریک سال نو و ابراز همدردی با هم‌وطنان سیل‌زده، گفت: در سیل اخیر که بسیاری از استان‌های کشور را در بر گرفت و در این میان، استان مازندران جزو اولین استان‌هایی بود که سیل به آن آسیب رساند، دوستان خوب و همکاران عزیز ما در شرکت گاز استان حقیقتاً سنگ تمام گذاشتند و من از مهندس تربتی و مهندس مؤمنی بابت اقدام به‌موقع و سریع‌شان در این زمینه تشکر ویژه دارم.

محمد خالدی سردشتی (لردگان)

محمد خالدی سردشتی نماینده مردم لردگان نیز ضمن تبریک سال نو و ابراز همدردی با هم‌وطنان سیل‌زده، در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: در سیل اخیر، وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران، کارشان را به نحو احسن انجام دادند.

وی ادامه داد: گزارشات شبکه خبر و حتی گزارشات مردمی، حداقل در استان چهارمحال و بختیاری، در شهرستان‌های کوهرنگ و لردگان که جزو نقاط بحرانی بود، دال بر آن بود که هیچ‌کس از کمبود سوخت و یا قطع گاز، مشکلی نداشت  که جای تقدیر و تشکر از مدیران عامل گاز و پالایش و پخش دارد که انصافاً در این زمینه، بسیار زحمت کشیدند.

حسن بهرام‌نیا (نهاوند)

حسن بهرام‌نیا نماینده مردم نهاوند نیز با تبریک سال نو و آرزوی داشتن روزهایی بهتر و ابراز همدردی با هم‌وطنان سیل‌زده، گفت: همه از سال گذشته به عنوان سالی خوب در حوزه انرژی یاد می‌کنند؛ تجربیاتی بسیار گرانبها که باید از آن‌ها به عنوان مشعلی فراروی سال جدید، استفاده کرد.

وی ادامه داد: باید از مردمی که اجازه ندادند سیل بر عزم و اراده آنان غالب شود، تشکر کرد، همچنین از مجموعه وزارت نفت علی‌الخصوص شرکت ملی گاز ایران باید ممنون و سپاسگزار بود که در تمامی استان‌ها، با تمام نیرو در خدمت مردم بودند. به عنوان مثال، شرکت گاز استان همدان که موق شد در هوای بارانی، گاز برخی روستاهایی که بر اثر سیل قطع شده و یکی از خطوط را دچار مشکل کرده بود، با اقدامی جهادی، ظرف کمتر از ۶ ساعت، وصل کند که این مصداق کامل اقدام جهادی است.

احمد مرادی (بندرعباس، قشم)

احمد مرادی، نماینده بندرعباس و قشم نیز با تبریک سال نو و آرزوی داشتن روزهایی بهتر و ابراز همدردی با هم‌وطنان سیل‌زده، اظهار داشت: استان هرمزگان جزو استان‌های گرمسیری کشور است و در این استان جز شهرستان حاجی‌آباد که جزو شهرستان‌های سردسیر است، مابقی در مناطق گرمسیری قرار دارند. جا دارد که در بحث گازرسانی از شرکت گاز و وزارت نفت تقدیر و تشکر کنم؛ چراکه با طرح گازرسانی به شهرستان سردسیر حاجی‌آباد، موافقت شد.

اسدالله قره‌خانی (علی‌آباد کتول)

اسدالله قره‌خانی، نماینده مردم علی‌آباد کتول نیز با تبریک سال نو و آرزوی داشتن سالی بهتر و ابراز همدردی با هم‌وطنان سیل‌زده، بیان کرد: سال جدید را رهبری به عنوان سال رونق تولید عنوان کردند، اما باید بدانیم که رونق تولید صرفاً در حیطه کارخانه‌ها و ... نیست، بلکه بخش عظیمی از آن به عنوان پیشران اقتصادی سایر بخش‌ها محسوب می‌شود که آن هم در قسمت نفت و گاز است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ما به لطف خدا، هم در بخش نفت و هم در بخش گاز تولید داریم که همه این‌ها یک زنجیره و عقبه طولانی دارد. با وجود میادین مشترک گازی مانند پارس جنوبی، تولید و توزیع گاز در کشور، در حال حاضر در شرایط مناسبی قرار دارد.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/01/19 - ١٧:٣٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 788