صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

معاون انرژي سازمان پدافند غير عامل کشور تاکید کرد:

اتخاذ تمهیدات لازم و کسب آمادگی، سبب کاهش آسیب پذیری تاسیسات راهبردی کشور می شود

شرکت مهندسي و توسعه گاز ايران با وجود حجم بالاي فعاليت ها، رعايت الزامات پدافند غير عامل را در سر لوحه برنامه هاي اجرايي خود قرار داده و در اين زمينه از سازمان هاي پيشرو در کشور به شمار مي آيد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملي گاز ايران، سردار محمد علي مطيعي معاون انرژي سازمان پدافند غير عامل کشور در جلسه کميته پدافند غير عامل و شرايط اضطراري شرکت مهندسي و توسعه گاز ايران که روز سه شنبه 30 مهرماه برگزار شد، ضمن تشریح شرایط حساس کشور که در معرض تهدیدهای گوناگون وهمه جانبه دشمنان قرار گرفته است، تصریح کرد: صنعت گاز به عنوان یکی از مولفه های قدرت کشور نمی تواند در مقابل تهدیدات خصمانه و مخرب دشمن که با تکیه بر ابزارهای جاسوسی مدرن، حملات سایبری و نفوذ خرابکارانه در صدد تخریب تاسیسات، تجهیزات و شریان های اقتصادی و صنعتی کشور است، بی تفاوت باشد.

وی ادامه داد: از این رو باید با اتخاذ تمهیدات لازم و کسب آمادگی، سبب کاهش آسیب پذیری تاسیسات راهبردی کشور در برابر هرگونه مخاطره احتمالی شد و تداوم فعالیت های ضروری و ارتقای پایداری ملی را عینیت بخشید.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اتاق های فکر دشمن تمام توان خود را برای ضربه زدن به زیرساخت های اساسی کشور به کار گرفته اند، توضیح داد: باید متناسب با تغییر ماهیت تهدیدات و آسیب هایی که تخریب زیر ساخت های کشور را هدف گرفته اند،تاکتیک های پدافندی را روز آمد کنیم و در این مسیر با افزایش ضریب اطمینان زیر ساخت ها، روند گازرسانی را پایدار کرده و کشور را در مقابل بحران های ناشی ازاقدامات دشمن مصونیت بخشیم.

مطیعی با بیان اینکه تامین نیازهای حیاتی و روزمره هموطنان به انرژی گاز وابسته است،خاطر نشان کرد: با توجه به محوریت انرژی گاز در کشور باید تمهیداتی اندیشیده شود تا در هنگام بحران ها و حملات احتمالی، روند جاری زندگی، معیشت و آرامش مردم مورد تهدید واقع نشود.

معاون انرژی سازمان پدافند غير عامل کشور در پایان تأکید کرد: باید حداکثر دقت را در تدوین راهبردهای پدافندی به کار گیریم تا خسارات و تلفات احتمالی به سرمایه های اقتصادی، صنعتی و  انسانی خنثی شده و یا به حداقل میزان ممکن کاهش یابد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/01 - ١٥:٤٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3374