صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

درنشست هم اندیشی مدیران عامل شرکت انتقال گاز ایران و شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تاکید شد

لزوم افزایش همکاری بین مجریان و بهره‌برداران طرح‌های صنعت گاز

نشست هم‌اندیشی مدیران عامل شرکت انتقال گاز ایران و شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با هدف بررسی چالش‌های موجود و بهبود روند پیشرفت و بازدهی بیشتر پروژه‌های صنعت گاز با محوریت تسریع در تحویل و تحول پروژه‌ها برگزار و بر لزوم افزایش همکاری بین مجریان و بهره‌برداران طرح‌های صنعت گاز تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید توکلی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در این جلسه که با حضور بهرام صلواتی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران برگزار شد، با بیان این که کار اجرا خصوصاً با پیمانکار در شرایط کنونی بسیار سخت است، اظهار داشت: شکل‌گیری و تولد این پروژه‌ها در مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی انجام می‌شود و از آن جا باید مباحث به طور کامل دیده شود.

وی در ادامه افزود: در ادامه این روند، شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به عنوان مجری طرح و در پایان کار، بهره‌بردار قرار دارد و این در حالی است که اگر در هر مرحله از این چرخه اختلالی باشد، به انتهای فرآیند یعنی بهره‌برداری منتقل خواهد شد.

توکلی با بیان این که به همکاران تأکید کرده‌ام که دستورالعمل نحوه اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها و مناسبات فی مابین متقاضی، مجری و بهره‌بردار را دقیق مطالعه کنند، گفت: هم‌اکنون این دستورالعمل، همانند یک خط‌کش عمل می‌کند و بر مجری و بهره بردار لازم است تا طبق دستورالعملی که مصوبه هیأت‌مدیره شرکت ملی گاز ایران است، اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران یادآور شد: خوشبختانه برای این دستورالعمل یک کمیته حَکَم تعریف و تاکنون پروژه‌هایی نیز با تشکیل این کمیته تعیین تکلیف شده است.

در ادامه، بهرام صلواتی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با بیان اینکه سعی ما عمل به تعهدات است، بر لزوم تعامل مدیران عملیاتی با مجریان تاکید کرد و گفت: باید روند فرم های تحویل و تحول و امضای آن تسریع یابد تا مجبور به تعدیل با پیمانکار و کند شدن در روند اجرای پروژه نشویم.

صلواتی با بیان این که از مجریان شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران می‌خواهم از بهره‌بردار کمک بگیرند، گفت: شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و شرکت انتقال گاز ایران از یک خانواده هستند و باید دست به دست هم دهیم تا روند کار به خوبی پیش رود.

وی گفت: پیشنهاد می‌کنم مدیران مناطق عملیاتی وارد پروژه‌ها شوند و با همکاران ما تعامل داشته باشند.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/08 - ١٧:٠٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3143