صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران هشدار داد:

مصرف گاز رکورد زد!

مصرف خانگی و تجاری گاز طبیعی طی دیروز و امروز، با مصرف 573 میلیون مترمکعب در روز، رکورد زد!

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا مشایخی، سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: در روزهای اخیر و با توجه به موج شدید سرمایی که طی هفته جاری، بخش وسیعی از کشور را فراگرفته و نیز بارش‌هایی که به‌ویژه در شرق، غرب و مرکز کشور داریم، مصرف خانگی گاز طبیعی به شدت بالا رفته و به ۵۷۳ میلیون مترمکعب در روز رسیده که عدد بسیار بالایی در بخش مصرف است.

وی ادامه داد: اگرچه ما به همه هم‌وطنان عزیز این نوید را می‌دهیم که در بخش‌های صنایع بالادستی، تولید، انتقال و توزیع با آمادگی کامل، شبانه‌روز فعال هستیم که بتوانیم گاز پایدار را بین همه هم‌وطنان‌مان در سراسر کشور توزیع کنیم و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد، اما از تمامی مردم شریف نیز انتظار داریم که در این زمینه به ما کمک کنند.

مشایخی با بیان این که دوست دارم به مردم بگویم که پایداری گاز در این شرایط، می‌طلبد که هم‌وطنان عزیز در خصوص مصرف بهینه با ما همراه باشند، گفت: هرچند که در این زمینه پیش از این نیز صحبت‌هایی شده، ولی می‌خواهم باز هم بر این نکته تأکید کنم که هم‌وطنان عزیز سعی کنند از گرم کردن محیط‌هایی که استفاده نمی‌کنند، بپرهیزند و چنان‌چه دمای رفاه را بین ۱۸ تا ۲۲ درجه نگاه دارند، کمک شایانی به ما کرده‌اند چون در این صورت، ما می‌توانیم این گاز را در شرایط پایدار به همه هم‌وطنان‌مان در دورترین نقاط کشور و روستاها برسانیم.

سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران خاطرنشان کرد: همان‌طور که می‌دانید، امروز خوشبختانه آمار گازرسانی ‌ما به حدود 30 هزار روستا با 4.6 میلیون خانوار و ۱۱۸۴ شهر با 18 میلیون خانوار رسیده و این در حالی است که ما در بخش تولید، صنایع و نیروگاهی نیز بدون کم و کاست مشغول گازرسانی هستیم.

وی افزود: این کمک برای این است که بتوانیم همچنان که به مردم سرویس می‌دهیم، در بخش نیروگاهی، تولید و صنعت هم این پایداری گاز را داشته باشیم؛ اگرچه اولویت ما در حال حاضر، زندگی و معاش مردم و واحدهای خدماتی و ... هستند و این آمادگی و پایداری هم در حال حاضر وجود دارد، با این حال، از مردم برای بهینه مصرف کردن گاز کمک می‌طلبیم تا با تداوم این پایداری، بتوانیم به سلامت از این هوای سرد عبور کنیم.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توصیه‌های انجام‌شده برای مصرف گاز، تصریح کرد: از مردم شریف و هم‌وطنان عزیزم می‌خواهم که اگرچه هوا سرد شده و بالتبع، گاز بیشتری هم مصرف می‌شود، اما تلاش کنند ضمن بهینه مصرف کردن، نکات ایمنی را هم رعایت کنند که خدای نکرده، دچار مشکل نشوند تا هدف ‌ما نیز که گرم کردن کانون خانواده‌هاست، به نتیجه خوب و مثبتی برسد.

مشایخی در پایان، با بیان این که در بخش صادرات ما همچنان به تعهد خود عمل می‌کنیم و جای هیچ نگرانی نیست، گفت: اما در بخش صنعت، اگر مردم به ما کمک نکنند، ما مجبور هستیم برای این که خانه‌های آنان را گرم نگاه داریم، گاز صنایع و دیگر بخش‌ها را با محدودیت مواجه سازیم که مطمئن هستم قطعاً با درایت و هوشمندی که در مردم ایران وجود دارد، این اتفاق نخواهد افتاد و همان‌طور که تا به حال، با ما همراه و همگام بوده‌اند، از این پس نیز ما را در این راه تنها نخواهند گذاشت تا صنایع نیز دچار محدودیت نشوند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/10/22 - ١٦:٤٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2276