صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در جلسه مدیریت بحران استان:

برگزاری 47 مانور مدیریت بحران از سوی شرکت گاز استان خراسان شمالی در طی سال جاری

دومین جلسه کارگروه آب و انرژی با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان شمالی و با حضور مدیران ارشد آب منطقه‌ای، خطوط انتقال گاز بجنورد، شرکت توزیع برق، پخش فرآورده‌های نفتی و آبفای شهری به میزبانی شركت گاز استان تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن رضا میربلوکی مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان شمالی به تهديدات خطوط لوله انتقال گاز ناشي از خاک برداری، ساخت و ساز غیر مجاز و .. پرداخت و گفت: از دغدغه های مهم شرکت گاز استان ساخت و ساز بدون مجوز در حريم خطوط انتقال و نیز حفاري های فاقد مجوز و بدون رعایت اصول ایمنی است.

وی در ادامه به بخشی از فعالیت های پیشرو شرکت گاز در حوزه پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: شرکت گاز  استان تاکنون موفق به خرید و تجهیز 5 دستگاه کانکس بحران و تخصیص آن به نواحی به ارزش بیش از یک هزار و 200 میلیون ریال کرده است.

به گفته وی، این شرکت در طول سال، حدود 47 مانور در سطح استان اجرا می کند.

در ادامه این جلسه، ثروتی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، از شرکت گاز به عنوان دستگاه همواره پیشتاز در همه امور یاد کرد و افزود: استفاده از انرژی های نو و تجدید پذیر برای تمامی دستگاه های دولتی الزامی است و براساس مصوبه های دریافتی، از ابتدای مهرماه امسال دستگاه های دولتی که حداقل 20 درصد انرژی مصرفی خود را از انرژی خورشیدی و منابع تجدید پذیر تامین نکرده باشند، برق مصرفی آن نهاد با تعرفه بالاتر محاسبه خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین دستگاه های اجرایی بایستی برنامه های متناسب با هفته پدافند غیرعامل، از قبیل فرهنگ سازی، آموزش و اقدامات عملی در این زمینه را بطور جد پیگیری و اجرا کنند.

گفتنی است، مقرر شد در جلسه بعدی کارگروه که به میزبانی شرکت توزیع برق استان برگزار می شود، پکیج برقی بسیار ارزان، که از سوی مخترعِ  هم استانی ساخته شده، بطور مفصل معرفی شود. این پکیج می تواند در اوقات کم باری، برق را ذخیره و در زمان‌های پیک مصرف آن را استفاده کند که در صورت تجاری سازی، تولید انبوه و استفاده عمومی، باعث کاهش ریسک قطعی برق می‌شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/06/20 - ١٢:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 631