صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

بهره مندی 1475 واحد صنعتی و تولیدی خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی

در حال حاضر، تعداد 1475 واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی در سطح استان خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند که از این تعداد، حدود 1000 واحد صنعتی تنها در سه سال اخیر به شبکه گاز متصل شده اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمود هاشمی، مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی با بیان این مطلب، اظهار داشت: تاکنون 1475 واحد صنعتی و تولیدی در سطح استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و درصد بهره مندی صنایع استان از گاز طبیعی معادل 87 درصد است.

 مدیرعامل شرکت گاز استان، افزود: تنها در دو سال گذشته 941 واحد صنعتی و تولیدی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند و امسال نیز در صورت عدم وجود موانع، 150 واحد صنعتی دیگر به شبکه گاز طبیعی متصل خواهند شد.

هاشمی در خصوص وضعیت جایگاه های CNG استان نیز گفت: در حال حاضر تعداد 24 جایگاه فعال در سطح استان وجود دارد و امیدواریم جایگاه CNG نهبندان نیز با تلاش و مدیریت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی، در هفته دولت سال جاری به بهره برداری برسد.

وی بهره مندی صنایع از گاز طبیعی را از عوامل مهم در توسعه استان برشمرد و افزود: کاهش هزینه ها، افزایش اشتغال، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و حفظ محیط زیست از دیگر برکات استفاده از گاز طبیعی است.

 هاشمی اظهار داشت: در حال حاضر کلیه شهرهای استان و 790 روستا در این استان تحت پوشش گاز طبيعي قرار دارد، همچنین در چهار ماهه نخست سالجاری، 631 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع اجرا و 3860  انشعاب گاز نصب شده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/08 - ١٤:٠١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 211