صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

تا پايان برنامه ششم توسعه اقتصادي كشور؛

ضريب نفوذ گاز در بخش روستایی استان کردستان به 94 درصد خواهد رسید

ضريب نفوذ گاز در بخش روستايي در استان كردستان تا پايان برنامه ششم توسعه اقتصادي كشور به 94 درصد خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس احمد فعله گري با اشاره به اینکه ضريب نفوذپذيري گاز در بخش روستايي استان اكنون به 85 درصد رسیده، افزود: تعداد روستاهاي گازدار استان تا پايان سالجاری به  1200 روستا افزایش خواهد یافت و ضريب نفوذ گاز طبيعي در بخش روستايي به 90 درصد ارتقاء خواهد يافت.

وی با بیان اینکه هم اکنون عمليات گازرساني در 96 روستا نيز ادامه دارد، اظهار داشت: كل خانوار گازدار روستايي استان تا پايان آبان ماه سال جاري 114هزار و 113 خانوار است كه تا پايان سال اين ضريب با افزايش روبرو خواهد بود.

وی اجراي پروژه‌هاي زيربنايي با هدف تقويت سيستم‌هاي گازرساني استان در راستاي تامين ايمنی و استمرار گاز طبيعي را از برنامه‌ها‌ی آينده این شرکت دانست و گفت: به همین منظور ارتقاي تعداد روستاهاي گازدار استان به یکهزار و 500 مورد، جزو پروژ‌ه‌های در دست بررسی و اجرا خواهد بود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در پایان گفت: در حال حاضر از 30شهر استان 29 شهر با ضريب نفوذپذيري  99.9 درصد گازدار و تنها شهر باقي مانده شهر چناره مريوان است كه به علت سد سازي و جابجايي آن، در حال حاضر  فاقد جمعيت است و گازرسانی به آن امکان پذیر نیست.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/09/13 - ١٠:١٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 238