صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

بهره مندی 150 هزار خانوار استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 150هزار خانوار استان با جمعیت بیش از 500 هزار نفر از گاز طبيعي استفاده مي کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رحمن خادم افزود: باتوجه به سخت گذر بودن مسیر گازرسانی به روستاهای سردسیری با جنگل های انبوه و همچنین ضرورت حفظ منابع ملی و محیط زیست،‌ اهميت گازرساني روستايي در استان را دوچندان کرده است .

وی اظهارکرد: تعداد روستاهای گازدار شده تا قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد تنها سه روستا بوداست.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: عمليات گازرساني در استان از سال 1361 آغاز و در سال 1363 با بهره برداري از شبكه مذكور تحت مديريت استان هاي همجوار در بخش كوچكي از جغرافياي استان شروع شد .

خادم تصریح کرد: در سال 1377 با توجه به نياز روزافزون جامعه به گازطبيعي، شركت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد تاسيس و از سال 1379 فعاليت مستقل خود را در جهت ارائه خدمات مطلوب گازرساني آغاز کرد .

وی ادامه داد: اين شركت هم اكنون به طور مستقل مسئوليت ايجاد و توسعه تاسيسات گازرساني، نگهداري و بهره برداري بهينه از آنها، مطالعه، تحقيق و پژوهش به منظور ارائه خدمات بهينه به مشتريان در محدوده استان كهگيلويه و بويراحمد را به عهده دارد .

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خدمات انجام گرفته در این شركت عنوان کرد: گازرسانی و رفع نیازمندی هم استانی ها به گاز، رعايت حقوق و افزايش رضايتمندي مصرف كنندگان و همچنين بهبود مستمر كيفيت خدمات ارائه شده با تاكيد بر رعایت نکات ايمني كاركنان و حفظ محيط زيست از مهمترین برنامه های شرکت گاز استان است.

خادم بیان کرد: اين شركت ضمن حفظ و تقويت توان خود در ابعاد سخت افزاري و نرم افزاري، نسبت به جذب نيروهاي متخصص و آموزش ديده با به روز رساني توان آنان اقدام کرده است .

وی تاکید کرد: در حال حاضر بيش از 3812 كيلومتر شبکه توزيع گاز طبيعي در استان احداث شده است که وظيفه گازرساني به 17شهر و 680روستا بر عهده دارد و تعداد بيش از 184هزار مشترك از این نعمت برخوردارند .

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: استان كهگيلويه و بويراحمد از جمله استان هاي کمتر توسعه یافته كشور است كه امكانات زيربنايي و زيرساخت ها مي تواند نقش عمده اي در روند رو به رشد استان ايفا كند از اين رو گازرساني به عنوان يكي از مهمترين محورهاي توسعه حائز اهميت است.

خادم اظهارکرد: با اين توصيف هم اكنون 17شهر استان یعنی 100 درصد جامعه شهري استان گازرسانی شده و از اين سوخت پاك بهره مند هستند و اين مساله عامل مهمي در افزايش رفاه عمومي و توسعه صنايع استان است .

وی گفت: در راستاي خدمات رساني بهينه به هموطنان، تامين آسايش و رفاه در حوزه مصرف انرژي و جلوگيري از تخريب جنگل ها در مناطق روستايي، شركت گاز استان با شناسايي و مطالعه مناطق فاقد خدمات گازرساني اقدام به اجراي طرح هاي بزرگ گازرساني در تمامي مناطق استان کرده است .

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با مطالعات انجام گرفته و با توجه به روند توسعه در استان تعداد روستاهايي كه واجد شرایط گازرساني خواهند بود 1077 روستا است.

خادم اضافه کرد: هم اكنون مطابق بررسي هاي انجام شده تعداد 857 روستاي بالاي 20 خانوارقابليت گازرساني را دارند كه از اين تعداد با تلاش و همت كاركنان شركت گاز استان 677 روستا از گاز طبيعي بهره مند شده اند .

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/09/13 - ١٥:٣٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 250