صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی :

12 پروژه بهبود مستمر در شرکت گاز خراسان جنوبی اجرا می شود

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی از تصویب و اجرای 12 پروژه بهبود مستمر در این شرکت خبر داد وگفت: یکی از مهمترین پروژه های در دست اقدام، نظام مدیریت دارایی های فیزیکی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمود هاشمی اظهار داشت: پیرو سیاست های ابلاغی حوزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران، پروژه های بهبود مطابق نقشه راه سرآمدی با هدف حذف هزینه های اضافی و موازی کاری که به تصویب دبیرخانه جایزه سرآمدی و بهبود مستمر این شرکت رسیده، در حال انجام است.

وی برگزاری دوره های آشنایی با معیارهای مدل تعالی سازمانی EFQM و خود ارزیابی مدل تعالی سازمانی EFQM جهت ترویج فرهنگ تعالی در سطح شرکت، پیاده سازی و استقرار سامانه نگهداری و تعمیرات (TMMS)، تجزیه و تحلیل نتایج نظرسنجی از مشترکین و کارکنان و سنجش رضایتمندی کارکنان و ذینفعان را از جمله پروژه های بهبود مستمر در این شرکت برشمرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی ایجاد سایت بوزدایی بشکه های مرکاپتان و جایگاه پسماند، استقرار استاندارد مدیریت انرژی (ایزو50001) ، بازنگری و به‌روزرسانی سند برنامه ریزی استراتژیک شرکت، پیاده سازی مدیریت دانش و استقرار استانداردهای ایزو 10004 در حوزه پایش و سنجش رضایت مشتری و ایزو 10002 در حوزه رسیدگی به شکایات مشتری را از دیگر پروژه های بهبود مستمر در این شرکت عنوان کرد.

وی افزود: همچنین پیاده سازی و استقرار سیستم GIS، بازنگری و بروزرسانی فرآیندها، نقشه فرآیندی و شاخص‌های فرآیندی، بازنگری ریسک های فرآیندی و استقرار نظام مدیریت دارایی های فیزیکی نیز از دیگر پروژه های بهبود مستمر در این شرکت است.

هاشمی با بیان اینکه یکی از مهمترین پروژه های در دست اقدام، نظام مدیریت دارایی های فیزیکی است، اظهار کرد: مدیریت دارایی، روش ها و فعالیت های طرح ریزی شده‌ای است که سازمان از طریق آنها دارایی های فیزیکی، سیستم دارایی‌ها و نیز هزینه‌ها، ریسک‌ها و عملکرد آنها را طی چرخه عمر آن دارایی، با هدف پیاده سازی برنامه‌های استراتژیک سازمان به صورت بهینه و پایدار برنامه ریزی و مدیریت می کند.

 وی به دارایی های فیزیکی، انسانی، اطلاعاتی، مالی و نامشهود اشاره کرد و گفت: از مزایای استقرار نظام مدیریت دارایی های فیزیکی می توان به کنترل بودجه بهتر و موثرتر، کاهش هزینه های دوره عمر دارایی ها، افزایش بازگشت سرمایه و رشد، ارتقای عملکرد زیست محیطی، ایمنی و سلامت، مهندسی مجدد سازمان، مدیریت ریسک، افزایش رضایتمندی مشتریان و ارتقای شهرت کسب و کار و افزایش تولید و بهره وری نیروی کار اشاره کرد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/09/14 - ١١:٣٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 260