صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدير كل سازمان حفاظت از محيط زيست استان كردستان؛

شركت گاز استان كردستان در زمينه حفاظت از محيط زيست عملکرد خوبی داشته است

شركت گاز استان كردستان جزء دستگاه هاي اجرايي سرآمد در زمينه رعايت مسائل زيست محيطي است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، دكتر فريبا رضايي، مديركل سازمان حفاظت از محيط زيست استان كردستان در جلسه آموزشي حفاظت از محيط زيست و تقدير از فعالان در اين زمينه كه در سالن اجتماعات شركت گاز استان كردستان با حضور فعله‌گري مديرعامل شركت گاز استان كردستان، صلواتي معاون شهرداري سنندج و برخی از مسئولین دولتی و خصوصی کشور و نیز جمعی از عوامل اجرايي شركت‌هاي پيمانكاري، محيط‌بانان، پاكبانان و مشتركين كم مصرف برگزار گرديد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: شركت گاز استان كردستان در زمينه حفظ منابع طبيعي سرآمد بوده و اجراي پروژه هاي گازرساني از مسيرهايي اجراء مي شود كه كمترين تخريب را به محيط زيست وارد مي كند.

وي افزود: در دنياي امروز كه زندگي انسان‌ها بسوي ماشيني شدن پيش رفته و تمامي منابع طبيعي براي توليد وسايل و لوازم مورد نياز بشريت به سوي نابودي سوق داده و باعث مي‌شود زندگي انسان‌ها در آينده نزديك با فاجعه زيست محيطي روبرو شود، رعايت مسایل زيست محيطي از اهميت دوچندان برخوردار شده و نياز است برنامه هاي جامع و عملياتي در زمينه حفاظت از محيط زيست تعريف شود.

اين مقام مسئول بيان داشت: با تخريب جنگل ها و مراتع علاوه بر نابودي جانوران، حشرات و گياهان كه منابع تجديد پذيري محيط زيست هستند نابود و منجر به گرم شدن زمين و تنفس را براي انسان ها دشوار و باعث افزايش بيمارهاي ريوي مي گردد.

مدير كل سازمان حفاظت از محيط زيست كردستان اعلام كرد: شركت گاز استان كردستان براي حفاظت و صيانت از منابع طبيعي قدم هاي ارزشمندي برداشته و با گازرساني به روستاها علاوه برحفظ محيط زيست نباتي، زندگي جانوران را نیز از مرگ حتمي رهايي بخشيده و اين اقدام با كاهش قطع درختان جنگلي نمود پيدا كرده است.

دكتر رضايي اضافه كرد: شركت گاز استان كردستان طي گزارش‌هاي ارائه شده به سازمان محيط زيست و بازديد بازرسان اين سازمان در اجراي پروژه هاي گازرساني بيشترين دقت را در مسير يابي به عمل آورده تا كمترين تخريب را به محيط زيست وارد کند كه رعايت اين موارد جاي تقدير و تشكر ويژه دارد.

مديركل حفاظت محيط زيست در ادامه سخنانش در مورد تفكر زيست محيطي اظهار داشت: مجموعه شركت گاز استان كردستان هميشه بالاترين همكاري را با سازمان حفاظت محيط زيست استان داشته و تفكر حفاظت از محيط زيست در كاركنان اين شركت نهادينه شده و جزء اولين دستگاه هاي اجرايي استان كردستان است كه در جهت استقرار مديريت سبز حركت كرده و اين حركت با جهش بسيار قابل ملاحظه اي روبرو بوده است.

دكتر رضايي مدير كل سازمان حفاظت از محيط زيست استان كردستان در پايان سخنانش بيان داشت: تلاش مديريت و كاركنان شركت گاز استان كردستان در جهت رعايت و صيانت از محيط زيست بسيار ارزشمند بوده و با تبليغات مطلوب در زمينه كاهش مصرف منابع انرژي بخصوص گاز طبيعي كمك شاياني به محيط زيست کرده؛ چراکه اساسي‌ترين مساله، حفظ منابع انرژي و منابع طبيعي براي آيندگان است.

در ادامه اين جلسه آموزشي مهندس اله ياري رئيس امور HSE  شركت گاز استان كردستان اظهار داشت : پايداري محيط زيست جزء اهداف استرتژيك شركت گاز استان كردستان بوده و تمام برنامه هاي شركت در راستاي حفظ محيط زيست تدوين مي گردد.

وي افزود : براي رسيدن به اين هدف مهم كه درجهت تحقق اهداف  مسئوليت هاي اجتماعي و ارزش هاي انساني است شركت گاز استان كردستان همكاري مستمر و مداوم با سمن ها و انجمن هاي مردمي حقاظت از محيط زيست داشته و سالانه نسبت به پاكسازي زباله هاي موجود در طبيعت و ضايعات از منابع طبيعي اقدام نموده و درختان زيادي در محيط سازماني و مكان هاي عمومي كاشت نموده است .

در پايان مراسم از 3 نفر محيط بان ، 3 نفر پاكبان  ، 3 مصرف كننده گازطبيعي و 3 پيمانكار نمونه با اهداء لوح تقديرتجليل بعمل آمد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/01/25 - ١١:٤٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 223