صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

آغاز عملیات اجرائی گاز رسانی به شهر ریگان و روستاهای حومه

عملیات اجرایی گازرسانی به شهر ریگان و پنج روستا (جهان آباد ،حیدر آباد، میرآباد، بمبویان و شریک آباد) با حضور محمدجواد فدایی استاندار کرمان، حبیب الله نیکزادی نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی امام جمعه شهر ریگان در نخستین روزهای سال 1398آغازشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، منوچهر فلاح مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان درخصوص مشخصات این پروژه ها گفت: با اجرای عملیات گازرسانی به شهر ریگان و روستاهای حومه، 6560 خانوار شامل (4828 خانوار شهری و 1732 خانوار روستایی) از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: تاکنون از مجموع 71 شهر استان، 53 شهر گازدار شده است و از 18 شهر باقیمانده 16 شهر دردست اجرا است که از این تعداد شهرهای نظام شهر،قلعه گنج، مردهک، دوساری ،گنبکی ، منوجان و ریگان که در پایان سال 97، پیمانکار آنها انتخاب شده بود، در دست اجرا قرار گرفته اند و ان شاالله دو شهر با قیمانده  نودژ و جبالبارز نیز در سال 98 انتخاب پیمانکار می شوند.

فلاح افزود: با گازدار شدن 4 شهر و 280 روستا در سال 97 ، ( به عبارتی در هر روز کاری سال 97 یک روستا و در هر فصل یک شهر گازدار شده است) درصد بهره مندی کل خانوار استان به 73درصد رسیده است .

این مقام مسوول اظهار امیدواری کرد که امسال با گازدار کردن 9شهر ( ارزوئیه، هنزاء، اندوهجرد، شهداد، زهکلوت، عنبرآباد، بلوک، درب بهشت و منوجان) درصد بهره مندی خانوار کل استان از نعمت گاز طبیعی به 77 درصد ارتقاء یابد.

فلاح در پایان افزود: چشم انداز استراتژیک شرکت گاز استان کرمان توسعه عملکرد و دستیابی به 98 درصد پوشش گازرسانی در مناطق واجد شرایط تا سال 1404 است که  امیدواریم با تلاش و همت کارکنان ، مشاوران و پیمانکاران شرکت گاز استان پروژه های گازرسانی  به شهرها و روستاها بر اساس برنامه زمانبندی انجام و به اتمام برسد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/01/26 - ١٢:٢٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 197