صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

در سال گذشته؛

تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی رکورد زد

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اعلام تحویل بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه تولید برق شهید رجایی در سال 1397 از ثبت بالاترین مقدار گاز تحویلی به این نیروگاه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، اسماعیل مفرد بوشهری در تشریح مقدار گاز مصرف شده در سطح استان قزوین در سال 1397 گفت: در سال گذشته در مجموع 5 میلیارد و 238 میلیون مترمکعب گاز در بخش های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی استان مصرف شده است که از این مقدار، سهم نیروگاه شهید رجایی 2 میلیارد و 634 میلیون متر مکعب بوده که معادل 50 درصد مصرف کل استان است.

وی بیان داشت: ثبت این میزان تحویل گاز به نیروگاه، بالاترین مقدار تحویل گاز به این مجتمع طی یک سال، در سنوات گذشته بوده است.

بوشهری با بیان اینکه تحویل حداکثری گاز به نیروگاه شهید رجایی از اولویت های شرکت گاز استان است، افزود: میزان تحویل گاز به نیروگاه در سال 1397 نسبت به سال قبل از آن 42 میلیون و 674 هزار متر مکعب افزایش داشته که امید است در سال 1398 نیز تحویل گاز به نیروگاه، روند افزایشی خود را طی کند و با تحویل هر چه بیشتر گاز به عنوان سوختی پاک به نیروگاه، شاهد کاهش آلاینده های زیست محیطی باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین تصریح كرد: خوشبختانه با سیاست های ابلاغی از سوی وزارت نفت در دولت های یازدهم و دوازدهم، تحویل گاز به نیروگاه های تولید برق کشور روند صعودی و حداکثری به خود گرفته است، به گونه ای که در سال 1392 به نیروگاه شهید رجایی یک میلیارد متر مکعب گاز تحویل شده بود ولی این میزان در سال 1397 به  2 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب رسید که نشان از رشد 163 درصدی دارد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/01/26 - ١٢:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 205