صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

در سه ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفت؛

نشت یابی بیش از 5 هزار کیلومتر خطوط گاز استان بوشهر

با توجه به گستردگی خطوط گازرسانی در سطح استان بوشهر در سالیان اخیر و لزوم کنترل و بازرسی تجهیزات گازرسانی و همچنین جلوگیری از بروز حوادث در استان، لزوم انجام بازرسی فنی تاسیسات و تجهیزات امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، حدود پنج هزار و 500 کیلومتر از خطوط گاز استان نشت یابی شده است.

وی با تاکید بر اینکه انجام عملیات نشت یابی و همچنین بازرسی فنی از اقلام و پروژه های گازرسانی امری مهم و دارای اهمیت است، افزود: با توجه به برنامه ریزی های زمانبندی شده و همچنین بازدیدهای سرزده که از سوی واحد بازرسی فنی به طور مستمر انجام می شود، در 4 ماه ابتدایی سال 98، تعداد 11 پروژه گازرسانی به صورت سرزده مورد بازرسی قرار گرفته اند.

رحمانی تصریح کرد: عوامل متعددی از قبیل خوردگی‌های داخلی و خارجی، تغییر بستر خاک، حوادث غیرمترقبه و.... اغلب منجر به ایجاد نشتی های جزیی و یا وسیع در خطوط لوله می شود که این امر لزوم بازرسی های مستمر و نشت یابی این خطوط را ضروری می سازد، ضمن این که در حال حاضر 51 ایستگاه تقلیل فشار از لحاظ عملکرد و ضخامت سنجی بدنه تاسیسات و تعداد 70 ایستگاه با جدیدترین دستگاه های پیشرفته نشت یابی شده است.

وی در پایان افزود: از ابتدای سال 98، بازرسی های لازم بر روی تعداد 950 علمک در استان صورت گرفته که این بازرسی ها مریوط به اقلام علمک ها و بعد از آن هنگام  ساخت و در انتها در هنگام نصب است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/05/19 - ١٤:٥٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 391