صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

اجرای طرح قرائت شماره كنتور و چاپ آنی صورتحساب گاز در خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان‌جنوبی از اجرای طرح قرائت كنتور و چاپ آنی صورتحساب گاز در مرکز استان خبر داد و گفت: در راستای تکریم ارباب رجوع و استفاده از خدمات الکترونیک، قبض گاز مشترکین در هنگام قرائت شماره کنتور صادر می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمود هاشمی اظهار کرد: در فرآیند جدید، مامور کنتورخوان شرکت گاز استان با مراجعه به درب منزل پس از قرائت شماره کنتور، اطلاعات را در سیستم همراه خود ثبت و پس از اتصال به سرور اصلی و پردازش اطلاعات، قبض گاز را در محل بوسیله چاپگر همراه خود چاپ و به مشترک ارائه مي کند.

وی به مزایای این طرح اشاره کرد و افزود: قرائت سریع و دقیق کنتور و تحویل قبوض گازبها به مشترکین در همان لحظه، از بین رفتن زمان بین قرائت و تحویل قبوض، کاهش مراجعات مامور کنتورخوانی و اطمینان از توزیع و تحویل به موقع قبوض از جمله مزایای طرح قرائت و چاپ آنی قبوض گاز است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان‌جنوبی، کاهش هزینه های رفت و آمد و کاهش اثرات مخرب آلودگی زیست محیطی، همزماني قرائت و صدور قبض در زمان های تغییر فصل به منظور رعایت حقوق مشتریان و شفاف سازی محاسبه قبوض را از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد.

هاشمی تصریح کرد: در بازه زمانی پرداخت قبوض در وضعيت فعلي به گونه ای است که پس از چاپ قبض، امكان عدم تحويل قبض صادره در مرحله توزیع به دست مشترکین وجود دارد و این موضوع زمینه ساز مشکلات احتمالی برای مهلت زمان پرداخت می شود ولی با قرائت و چاپ آني صورتحساب از لحظه صدور قبض و تحویل آن به مشتری، مهلت زمان پرداخت محاسبه خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح قرائت و چاپ آنی صورتحساب گاز خاطر نشان کرد: این طرح برای نخستین بار در استان در اسفند ماه سال 96 در شهرستان سربیشه اجرا شد و در حال حاضر در شهرهای قائن و بیرجند قبض گاز به صورت آنی برای مشترکین در همان زمان قرائت شماره کنتور صادر می شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/05/19 - ١٤:٥٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 559