صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد عنوان کرد:

آمادگی و سرعت عمل دو عامل مهم در مدیریت بحران

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد آمادگی و سرعت عمل نیروها در مدیریت بحران در شرایط اضطراری را عامل موفقیت این شرکت در مانور مشترک زلزله بین استان های یزد و کرمان نام برد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علی اکبر میدانشاهی در توضیح این خبر گفت: با توجه به حساسیت های موضوع گاز، شرکت گاز استان یزد یکی از دستگاه های خدمات رسان و معین استان کرمان در مانور زلزله مشترک که در منطقه بیاض از توابع شهرستان انار و برای نخستین بار در سطح کشور بین دو استان برگزار شد حضور یافت.

وی افزود: در این مانور بر اساس سناریوی از پیش تعریف شده با وقوع زلزله فرضی 6 و 5 دهم ریشتری، بخشی از خطوط گازرسانی دچار انفجار و حریق شده بود و به دنبال آن بر اثر ریزش ساختمان ها شاهد آتش سوزی در منازل و شکستن علمک ها و نشت گاز در سطح روستا بودیم.

میدانشاهی ادامه داد: با اعلام وضعیت اضطراری، واحدهای امدادی و عملیاتی گاز به محل حادثه اعزام و در قالب تیم های جداگانه اقدام به قطع گاز از شیر اصلی و مهار نشتی، انجام تعمیرات بر روی خصوط آسیب دیده و مهار آتش با همکاری سازمان آتش نشانی  کرده و در ادامه نسبت به جمع آوری علمک های آسیب دیده اقدام کردند که بنا بر اظهار مدیر کل بحران استان یزد و فرمانده حادثه و با توجه به ارزیابی های صورت پذیرفته، عملکرد شرکت گاز استان یزد رضایت بخش و در وضعیت بسیار مطلوبی اعلام شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد برگزاری این گونه مانورها را فرصت مناسبی برای انتقال تجربیات دستگاه های مختلف در زمان حوادث غیرمترقبه دانست و تصریح کرد: این شرکت با هدف مدیریت بحران در شرایط اضطراری و ارتقای سطح آمادگی و افزایش توانمندی واحدهای عملیاتی و امدادی در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه در مانور مذکور شرکت کرد.

وی استفاده از ظرفیت مانور جهت آموزش نیروها و اندازه گیری میزان آمادگی و توان آنها، بکارگیری تجهیزات، امکانات و ظرفیت های موجود، همکاری و ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر با سایر دستگاه ها و بررسی نقش شرکت گاز و نحوه پشتیبانی به عنوان یکی از دستگاه های اجرایی استان معین را از دیگر اهداف این شرکت نام برد که با برنامه ریزی مناسب و تمهیدات لازم، همگی به نحو شایسته ای میسر شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/05/19 - ١٤:٥٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 932