صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر خبر داد:

رتبه برتر کشوری شرکت گاز استان بوشهر در گاز رسانی به صنایع

گازرسانی به صنایع از جمله اولویت‌های دولت و وزارت نفت است که به موازات گازرسانی شهری و روستایی در راستای کاهش آلودگی های زیست محیطی و همچنین توسعه اشتغال پایدار صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: در حال حاضر 13 میلیارد مترمكعب گاز سالانه در بخش خانگی، تجاری، عمومی و صنعتی در استان بوشهر به فروش می‌رسد و در بحث فروش گاز به صنعت با توجه به صنایع مستقر در استان رتبه دوم كشور را کسب کرده ایم.

مسلم رحمانی اضافه كرد: براساس مصوبه شورای اقتصاد از محل بند «ق» در سال 95 مبنی بر گازرسانی به 21 هزار صنعت در سطح كشور، سهم استان بوشهر 205 واحد صنعتی و تولیدی  بود که در حال حاضر از این تعداد، 192 واحد قابل گاز رسانی هستند که 172 واحد صنعتی و تولیدی در استان تاکنون به گاز طبیعی متصل شده اند.

وی ادامه داد: با گاز رسانی به این صنایع، 90 درصد از صنایع استان از سهم گازرسانی بند «ق» استفاده و از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند که از این منظر، شرکت گاز استان بوشهر رتبه برتر گازرسانی به صنایع را در میان شرکت های گاز استانی به خود اختصاص داده است.

صرفه جویی بیش از 12میلیون لیتر مصرف سوخت مایع 

رحمانی افزود: با گازرسانی به این صنایع تاکنون بالغ 12.2 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت مایع صورت گرفته که با توجه به یارانه سوخت، مبلغ 320 میلیارد ریال صرفه جویی در مصرف سوخت مایع برای این صنایع محقق شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: شرکت گاز استان بوشهر با گازرسانی به 314 صنعت در سطح استان، سهم بسزایی در توسعه پایدار استان داشته است.

این مقام مسئول افزود: با توجه به اینکه امروزه صاحبان صنایع به دنبال حامل‌های انرژی با آلایندگی کمتر هستند، از این رو تقاضای صنایع و مراکز تولیدی برای انرژی گاز طبیعی بیش از گذشته است.

وی تصریح کرد: مطابق بررسی‌های انجام شده، مصرف گاز طبیعی در هر واحد انرژی حدود 24 درصد نسبت به نفت خام و 42 درصد نسبت به زغال‌سنگ کمتر گازهای آلاینده تولید می‌کند و این موضوع نشان‌دهنده آن است که می‌توان انرژی بیشتری مصرف و در عین حال در مقایسه با سایر حامل‌های انرژی، آلاینده‌های کمتری نیز تولید کرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر در پایان افزود:  بیش از 99 درصد فروش گاز استان بوشهر در بخش صنعت است که مزیت‌هایی همچون اشتغالزایی، بهبود چرخه تولید، کاهش هزینه‌ها و بهبود محیط زیست را به دنبال دارد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/11 - ١١:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1026