صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

گام بلند شرکت پالایش گاز ایلام در راستای خود کفایی

متخصصان پالایشگاه گاز ایلام با بهره گیری از توان داخلی و استفاده از تجهیزات تولید شده ي داخل گامی بلند در راستای خودکفایی هرچه بیشتر کشور برداشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، شهریار داری پور مدیر عامل شرکت پالایش گاز ایلام اظهار داشت: پالایشگاه گاز ایلام در جهت فرمایش مقام معظم رهبری برای حمایت از کالای داخلی، میزان بهره گیری و استفاده از تجهیزات و مواد شیمیایی تولید شده داخل را به میزان قابل توجهی افزایش داد تا گامی بلند در راستای خودکفایی هرچه بیشتر کشور بردارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت پالایش گاز ايلام با حفظ تولید پایدار خود تا پایان شهریورماه سال جاری میزان قابل توجهی گاز تصفیه شده به خط سراسری گاز ارسال کرده است، اظهار داشت: این پالایشگاه پس از دریافت خوراک، 5 محصول متان ، اتان، گاز مایع،  میعانات گازی و گوگرد تولید می کند .

داری پور تصریح کرد: گاز متان تزریق به خط سراسری برای مصارف شهری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار داشت: گوگرد جهت مصارف صنعتی در حوزه اسید سازی و کودهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین سه محصول دیگر از جمله میعانات گازی، گاز مایع و اتان برای مصرف خوراک پتروشیمی‌ مورد استفاده قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ايلام تصریح کرد: علاوه بر گاز تصفیه شده در مدت زمان مذکور در این شرکت میعانات گازی تولید و با توجه به عدم راه اندازي پتروشیمی ایلام به سایر مبادی مصرف ارسال شده است.

داری پور با بیان اینکه در مدت زمان مذکور گوگرد نیز تولید شده است، خاطرنشان کرد: در کارخانه دانه بندی، گوگرد بصورت پاستیلی تولید و در بازارهای داخلی و خارجی  به فروش می رسد که میزان فروش در 6 ماهه اول سال جاری قابل توجه بوده است.

این مقام مسئول افزود: در 6 ماهه ي نخست سال جاری گاز مایع خام با هماهنگی های صورت گرفته به پالایشگاه چهارم مجتمع گازی پارس جنوبی ارسال شده است. 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/07/16 - ١١:١٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 267