صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مسئول ماشین آلات دوار شرکت پالایش گاز ایلام عنوان کرد:

نقش حیاتی ماشین آلات دوار در فرآیند تولید پایدار گاز

مسئول ماشین آلات دوار شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه ماشین آلات دوار نقش حیاتی در فرآیند تولید پایدار دارند،گفت: توجه به تعمیر و نگهداری ماشین آلات دوار به لحاظ جنس، ابعاد و تولرانس خاصی که دارند نسبت به سایر تجهیزات از اهمیت بالاتری برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عزت‌الله زرین‌جوب با بیان این مطلب، اظهار داشت: توجه به نگهداری و تعمیرات تجهیزات به خصوص دستگاه‌های پیچیده، حساس و گرانقیمت از تحميل هزینه‌های سرسام‌آور به سازمان‌ها جلوگيري مي كند.

وی اظهار داشت: در صنایع نفت و گاز، از ماشین آلات و تجهیزات مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها تجهیزات فیکس و ثابت هستند و برخی که از اهمیت فوق‌العاده ای برخوردارند عمدتا شامل تجهیزاتی است که بطور دائم در حال حرکت و چرخش هستند.

زرین‌جوب با اشاره به اینکه این تجهیزات شامل انواع توربین های گازی و بخاری انواع کمپرسورها، پمپ‌های سانتریفوژ و رفت و برگشتی، گیربکس ها، انواع فن ها و دمنده ها هستند، اظهار داشت: در واقع، هسته مرکزی هر صنعتی از جمله صنعت نفت گاز و پتروشیمی را همین تجهیزات تشکیل می‌دهند.

به گفته وی، در شرایط کنونی کشور به دلیل تحریم‌ها، بیش از گذشته نیازمند حفظ سرمایه های اقتصادی و توجه به مقوله نگهداری و تعمیرات این سرمایه ها در بخش های مختلف سازمان هستیم .

وی ادامه داد: واحد ماشین آلات دوار این شرکت با استفاده از توان پرسنل آموزش دیده، متخصص و متعهد شرکت، تلاش مضاعفی را در جهت حفظ سرمایه های سازمان از طریق اجرای برنامه های پیشگیرانه، بازدیدهای دوره ای و برنامه ریزی دقیق در جهت شناسایی و رفع خرابی‌ها و توقف های ناخواسته قبل از وقوع  انجام داده است.

مسئول ماشین آلات دوار شرکت پالایش گاز ایلام گفت: این واحد از طریق برنامه ریزی های انجام شده سعی در تحقق اهداف سازمان که همان کاهش میزان خرابي، قابليت اطمينان دستگاه‌ها، صرفه جویی در هزینه ها و بالا بردن راندمان تولید است، دارد.

زرین‌جوب افزود: واحد ماشین آلات این شرکت با شبیه سازی و طراحی دقیق قطعات و ماشین آلاتی که امکان تولید آنها در سطح کشور وجود دارد و همکاری با شرکت های تولیدی مرتبط، تمام تلاش خود را در جهت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه کاری خود بکار برده است.

وی ادامه داد: همکاری با شرکت های داخلی علاوه بر بالا بردن سطح تجربه، دانش و اعتماد به نفس کارشناسان این واحد، مزایای دیگری را برای این شرکت به ارمغان آورده است .

مسئول ماشین آلات دوار شرکت پالایش گاز ایلام در پایان اظهار داشت: همکاری با این شرکت ها مزایایی همچون امکان تضمین کیفیت و استفاده از خدمات پشتیبانی، کاهش هزینه تولید، ثبات قیمت، افزایش سرعت تولید و دسترسی راحت‌تر، امکان برقراری سریع، ارتباط با آن شرکت ها و در مجموع افزایش اشتغال و کاهش بیکاری و افزایش قدرت ارز ملی را عاید سازمان و نظام اقتصادی کشور می کند.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/12/20 - ١٠:٢٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 181