صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

تحقق پایداری و ارتقای تولید؛ مهمترین رکن از اهداف کلان شرکت پالایش گاز ایلام

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام از پایداری و ارتقای تولید در واحدهای مختلف فرآیندی پالایشگاه خبرداد وگفت: با انجام تعمیرات موثر، رفع مشکلات فنی واحدهای مختلف فرآیندی پالایشگاه شامل واحد های شیرین سازی آمین، نم زدایی ، بازیافت اتان و یوتیلتی، پایداری و ارتقای تولید محقق شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عابدین زرگوشی افزود: تحقق پایداری و ارتقای تولید، مهمترین رکن از اهداف کلان این پالایشگاه در مسیر دستیابی به شرکتی سرآمد در سال ۱۴۰۴ ميان شرکت های پالایش کننده گاز در کشور محسوب می شود که در این راستا فعالیت های خوبی در دوسال اخیر انجام شده و برنامه های منسجمی نیز در ادامه در دستور کار قرار دارد.

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام از پایداری تولید در واحد گوگرد خبر داد و گفت: با انجام تعمیرات موثر برروی تجهیزات اصلی این واحد شامل کوره های واکنش، کندانسورها، تعویض با برنامه رفرکتوری(عایق حرارتی)، خوشبختانه ضمن برقراری تولیدی پایدار در این واحد، محصول گوگرد در مجموع به رقم قابل ملاحظه در دو سال اخیر رسیده است.

وی ضمن اشاره به ارتقا و پایداری تولید در واحدهای شیرین سازی این شرکت اظهار داشت: انجام تعمیرات ریبویلرها، پاییپینگ، برج جذب، مبدل های حرارتی صفحه ای و اصلاح دستورالعمل های فرایندی در واحد شیرین سازی، همچنین تصفیه آنلاين حلال در گردش در این واحد با بکارگیری پکیج های زرینی ساخت کارگاه مرکزی این شرکت برای حذف نمک های پایدار حرارتی، از اقدامات شاخص برای تولید پایدار در واحدهای شیرین سازی بوده است که با انجام این موارد، تصفیه گاز در این واحدها در مقایسه با سال قبل  ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی در راستای ارتقای تولیدات شرکت به کارهای انجام شده در واحد های نم زدایی و بازیافت اتان  اشاره و خاطرنشان کرد: با تعویض و جایگزینی موفقیت آمیز نمونه ایرانی ماده جاذب رطوبت گاز (مولکوراسیو) به جای نمونه خارجی آن از آبان ماه سال جاری تاکنون راندمان تولید روزانه گاز تصفیه شده ارسالی به خط سراسری اضافه شده است.

زرگوشی افزود:  تولید گاز مایع خام(LPG) بعنوان یک محصول با ارزش در واحد بازیافت اتان نیز، در دو سال گذشته نیز به رشد بسیار چشمگیری دست پیدا کرده است.

وی به اهمیت واحدهای یوتیلیتی (آب، برق و بخار) در پشتیبانی تولید اشاره کرد و گفت : با انجام اقدامات موثر از جمله انجام تعمیرات دوره ای توربین های واحد نیروگاه، بویلرهای فشار ضعیف و متوسط در خارج از بازه تعمیرات اساسی، آب ، برق و بخار مصرفی در واحدهای فرآیندی بدون وقفه مهیا شده است.

زرگوشی افزود : صرفه جویی ۳۰ درصدی مصرف آب با مدیریت و بهینه سازی مصرف بخار در واحدهای فرایندی، انجام تعمیرات دوره ای بر روی تله های بخار و شناسایی نقاط هدر رفت،  همچنین استفاده از ظرفیت نامی نیروگاه این شرکت و تحویل بیش از ۴۲ هزار مگاوات ساعت برق به شبکه برق کشور در دوسال گذشته از دیگر اقدامات  شاخص انجام شده در واحدهای یوتیلیتی است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/12/21 - ١٣:٢٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 227