صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی انجام شد؛

طراحی پکیج احیای کارتریج کپسول های هوای همراه تنفسی در پالایشگاه شهید هاشمی نژاد

مهندس ارشد واحد سرویس های وابسته شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از طراحی پکیج احیای کارتریج سیستم شارژ کپسول‌های هوای همراه تنفسی با استفاده از پکیج فشرده و خشک سازی هوا خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، امین سلیمانی مهر با اعلام این خبر افزود: با تاکیدات مدیرعامل شرکت و اعتماد به نیروهای جوان پالایشگاه، مراحل ساخت پکیج مناسب جهت احیای کارتریچ های فوق به دفتر فنی کمیته خودکفایی ارجاع و تیمی متشکل از مهندسان و کارشناسان جوان پالایشگاه در حوزه بهره برداری، مکانیک و ابزار دقیق، پیگیری ساخت و تامین قطعات مورد نیاز را برعهده گرفتند.

وی بیان کرد: در بررسی اولیه مواد تشکیل دهنده این کارتریج ها و انجام آزمایشات مختلف روی آنها به منظور تشخیص نوع و گرید و بکارگیری دانش فنی و مهندسی و انجام تحلیل مناسب، این کارتریج ها قابل احیا تشخیص داده شد.

سلیمانی مهر ادامه داد: در این راستا اقدام به طراحی و ساخت پايلوت احیا مواد جاذب کارتریج ها گردید و این پایلوت به همراه کتابچه فنی شامل تحليل كامل داده ها، جمع بندي مستندات و تدوين مدارك كامل فني آماده شد.

این کارشناس تاکید کرد: مجموع هزينه هاي ثابت طرح كمتر از 100 ميليون ريال بوده كه با توجه به بهاي590 دلار به ازاي هر كارتريج، بازگشت سرمايه كمتر از سه ماه را دارا است.

وی خاطر نشان کرد: تحليل كامل جاذب و كربن مورد استفاده منجر به نتايج تكميلي گرديده كه با توجه به بداعت و پيشتازي، قابل تعميم و استفاده در كليه سطوح عملياتي شركت ملي گاز - وزارت نفت است.

گفتنی است: طراحی کارتریج سیستم شارژ کپسول های هوای همراه تنفسی با استفاده از پکیج فشرده و خشک سازی هوا تا فشار 300 بار به دست متخصصان داخلی نهایی و پس از تدوین در اختیار واحد ایمنی قرار گرفت.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/03/20 - ١٤:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 712