صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

انجام اقدامات زیست محیطی مناسب در پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبي :

بهبود چشمگیر شرایط زیست محیطی با رويكرد مديريت استراتژیك

از سال گذشته به صورت داوطلبانه به عنوان پالايشگاه جديد در بحث مديريت استراتژیك مجتمع، برنامه ریزی و مدیریت شاخص ها شرکت کردیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن اسعدی با بیان این مطلب گفت: صفر شدن فلرينگ گاز اسيدي و کنترل هدر رفت گاز به سمت شبکه مشعل ، از اقدامات مهم برای حفاظت از محیط زیست است و سال گذشته اقدامات اساسی برای کنترل هدر رفت و نشتی داخلی شیرهایی که منتهی به مشعل می شوند، انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال این فعالیت ها تکمیل می شوند، افزود: تكميل عمليات راه اندازی کمپرسورهای Off Gas و همچنين واحدهاي باقي مانده بازيافت گوگرد توسط طرح فازهاي 17 و 18؛ از مهمترین برنامه های اساسی در حوزه زیست محیطی در سال جاري در پالايشگاه است.

سرپرست پالایشگاه هفتم پالایشگاه پارس جنوبی با تاکید بر اینکه  از سال گذشته به صورت داوطلبانه به عنوان پالايشگاه جديد در بحث مديريت استراتژیك مجتمع، برنامه ریزی و مدیریت شاخص ها شرکت کردیم، گفت: در همین راستا، در همه حوزه هاي استراتژي مجتمع، شاخص ها هدف گذاری و برنامه ها مشخص و براي اجرا طرح ریزی شدند و در سال گذشته  نیز در حوزه ايمني، برنامه حذف همه کانکس از سایت صنعتی اجرایی و در سال جاري، حذف كليه كانكس ها از پالايشگاه برنامه ريزي و محقق خواهد شد.

وی افزود: در بحث ارتقای فرهنگ ايمني در پالایشگاه هفتم اقدامات خوبی انجام شده است،‌ ارتقاي سرانه آموزش ايمني با برگزاري دوره های ایمنی مقدماتی، ایمنی تخصصی، واکنش در شرایط اضطراری را برنامه ریزی و اجرا کرده ایم.

سرپرست فاز هفتم پالایشگاه پارس جنوبی تاکید کرد: یکی از شاخص‌های مديريت استراتژیك در بخش محيط زيست، سرانه فضای سبز است که مطابق الزامات و استانداردها، بر مبناي تحقق حداقل 10 درصد فضای پالایشگاه برنامه ریزی شده است.

اسعدی تصریح کرد: علاوه بر حفظ فضای سبز موجود در پالایشگاه، برای توسعه دو بخش ضلع شرقی پالایشگاه و  فضای سبز ناحیه اطراف گالری را در دست اجرا و بدليل محدوديت فضاي خالي بدليل فشردگي واحدهاي عملياتي، در گام بعدي، مشاركت در توسعه فضاي سبز خارج محدوده پالايشگاه با هماهنگي اداره حفاظت محيط زيست منطقه هم  برنامه ريزي شده است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/05/12 - ١٥:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 494