صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام:

رشد چشمگیر محصولات تولیدی پالایشگاه گاز ایلام در سال رونق تولید

با به ثمر رسیدن تلاش شبانه روزی پرسنل شرکت پالایشگاه گاز ایلام میزان محصولات تولیدی این پالایشگاه در مقایسه با سال های قبل افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام ضمن بیان مطلب فوق با اشاره به حفظ روند و نرخ مثبت افزایش تولید در سه سال اخیر، اظهار داشت: تصفیه گاز ترش و تحویل گاز شیرین به خط سراسری در سال جاری نسبت به سال گذشته 10 درصد و در مقایسه با دو سال قبل 30 درصد افزایش یافته است.

عابدین زرگوشی اظهار داشت: با حفظ پایداری تولید در واحدهای بازیافت گوگرد در سه سال گذشته، تولید گوگرد پاستیلی نیز نسبت به سال قبل حدود 10 درصد و در مقایسه با سه سال قبل 60 درصد افزایش داشته است.

وی به افزایش تولید محصول میعانات گازی در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در سال جاری تولید میعانات گازی در مجموع نسبت به مجموع تولید سال قبل، 5 درصد رشد داشته است. 

زرگوشی با بیان اینکه شرکت پالایش گاز ایلام در سال 98 بیش از 23 هزار تن LPG خام به پالایشگاه چهارم مجتمع پارس جنوبی ارسال کرده است، خاطرنشان کرد: در 12 سال گذشته از زمان راه اندازی پالایشگاه تاکنون بطور کلی فروش این محصول قریب به 85 هزار تن بوده که 75 هزار تن آن در سه سال اخیر محقق شده است.

همچنین وی به کاهش شاخص مصرف ویژه انرژي (SEC) اشاره کرد و افزود: در این پالایشگاه با تدابیری که در حوزه کاهش مصرف انرژی در کنار افزایش تولید بکار گرفته شده، مصرف ویژه انرژي که بیانگر میزان انرژي مصرفی به ازای یک تن تولید محصولات است در پایان سال 98 نسبت به میانگین سال 97 از رقم 2.39 به 2.11 رسیده که به معنای کاهش 12درصدی مصرف انرژي به ازای هرتن تولید بوده است.

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام افزود: در کنار افزایش کمی محصولات خوشبختانه به لحاظ کیفی نیز پس از سال ها با استاندارد کردن میزان مركاپتان موجود در گاز شهری تزريقي به خط سراسری، بهبود قابل توجهی در کیفیت این محصول حاصل شده و گوگرد پاستیلی نیز همچنان با خلوص منحصر به فرد تحویل مشتریان می شود.

وی تصريح کرد: کسب تمامی این موفقیت ها در شرایط تحریم، در سایه تلاش و کوشش مستمر پرسنل پالایشگاه حاصل شده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/12/25 - ١٤:٢٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 324