صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

سرپرست امور ایمنی، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران مجتمع گاز پارس جنوبی

رعایت بهداشت فردی و محیط؛ عامل اصلی مقابله با ویروس کرونا

اقدامات پیشگیرانه در راستای مقابله با کرونا ویروس جدید در سطح مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمد مسعود نیا با بیان این مطلب عنوان داشت: آگاهی نسبت به منشاء این بیماری و چگونگی پیدایش آن، می‌تواند ما را در رعایت موارد پیشگیرانه بیشتر کمک کند، ضمن آن که باید بدانیم، نداشتن استرس کمک می‌کند تا سیستم ایمنی بدن بهتر و فعال‌تر کارکند که این مهم خود نوعی عامل پیشگیرانه می‌باشد.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: تمامی پالایشگاه‌های مجتمع در اسرع وقت نسبت به برگزاری کمیته سلامت با موضوع آمادگی لازم در برابر شیوع احتمالی کرونا ویروس اقدام کرده و این اقدمات تاکنون بسیار موثر بوده است.

وی با اشاره به انجام آموزش های لازم و اطلاع رسانی گفت: دوره توجیهی آموزش پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس جهت مدیران و کارکنان بهداشت حرفه‌ای و بخصوص کارشناسان HSE تمامی پیمانکاران مجتمع به عنوان سفیران بهداشت نیز انجام شد.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: با مشارکت واحدهای منابع انسانی ستاد و پالایشگاه های مجتمع آموزش همگانی، پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا توسط کارشناسان بهداشت عمومی و محیط مرکز سلامت کار جهت گروه هدف کارکنان رستوران ها، استراحتگاه ها، آبدارچی و تنظیفات صورت شد.

مسعودنیا در این خصوص اضافه کرد: پیگیری جهت خرید تجهیزات و لباس مخصوص جهت مقابله با بحران‌ها و همه گیری‌های ویروسی و بیولوژیک، خرید دستگاه اتوماتیک مایع ضدعفونی کننده دست دارای سنسور حرارتی از دیگر اقدامات مهم انجام شده است.

به گفته مسعودنیا، تهیه و توزیع ماسک و دستکش جهت کادر درمان، گروهای پرخطر و دیگر کارکنان در حال انجام است.

وی در این خصوص ادامه داد: بنابراین باید توجه داشت که اصل کلیدی عدم ابتلا به این ویروس، همان رعایت بهداشت فردی است که در این زمینه، دو عامل اصلی باید بیشتر از بقیه، مد نظر قرار گیرد؛ اول، شست‌وشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون در طول روز، هر بار به مدت ۲۰ ثانیه انجام شود و در خصوص سرفه کردن است که چنان‌چه همکاری به هر دلیل سرفه و به‌ویزه سرفه خشک دارد، حتماً از ماسک استفاده کند.

سرپرست امور ایمنی، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: ضدعفونی اماکن اداری و رستوران های مجتمع به سرعت در سطح مجتمع در حال انجام می باشد و نظارت های بهداشتی لازم جهت ضدعفونی دوره ای انجام می شود.

مسعودنیا با توجه به اقدامات انجام شده در سطح مجتمع گفت: همسو با مقابله گسترده با کروناویروس ضدعفونی وسایل نقلیه اتوبوس و سواری به صورت دقیق اجرا شد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/12/25 - ١٤:٢٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 267