صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

انجام موفقیت‌آمیز 288 کیلومتر پیگرانی هوشمند در منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران

پیگرانی هوشمند خط لوله سوم سراسری انتقال گاز به طول 288 کیلومتر در 6 مرحله و در مجموع، به میزان کل 1440 کیلومتر با پیگ‌های هوشمندCleaning ،Gaging ، Magnet ، Caliper ،MFL و TFI در مقاطع کنگان - فراشبند (مشترک با منطقه 10 عملیات انتقال گاز) و فراشبند - نورآباد انجام پذیرفت .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، پیمان خضرایی، سرپرست منطقه 5 شرکت انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر، افزود: این عملیات مهم با هدف افزایش ایمنی و پایداری وضریب قابلیت اطمینان خط سوم سراسری با برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته بین ستاد و مناطق عملیاتی انتقال گاز صورت پذیرفت.

وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل‌های جاری سیستم مدیریت‌های دارایی‌های فیزیکی در شرکت انتقال، عملیات پیگ‌رانی هوشمند خط سوم سراسری جهت شناسایی و تحت پایش قرار گرفتن وضعیت خطوط سراسری و تدوین برنامه‌های تعمیر و نگهداری کوتاه‌مدت و بلندمدت با هدف بهینه سازی هزینه و کاهش ریسک ایمنی، صورت گرفته است.

خضرایی در ادامه، تصریح کرد: این عملیات با تلاش کارکنان و هماهنگی واحد معاونت عملیات خطوط لوله منطقه و واحد  IOC  منطقه و نظارت مستمر واحد HSE با دقت و ایمنی بالا در راستاي افزايش بهره وری و تاب آوری خطوط لوله با رعایت دستورالعمل های  بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در حوزه استحفاظی مرکز بهره برداری خطوط لوله فراشبند و نورآباد صورت پذیرفته است.

شایان ذکر است، بخش نخست در محدوده کنگان - فراشبند، عملیات بصورت مشترک با همکاری منطقه 10 عملیات انتقال گاز انجام گرفته است.

خضرایی در پایان، از کارکنان منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران، به دلیل انجام عملیات ایمن و تلاش در صیانت از سرمایه‌های ملی، تشکر و قدرداني به عمل آورد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/29 - ١٠:٥١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 443