صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

صرفه جويي بیش از 14 هزار دلاری در منطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران

در راستاي اجراي اقتصاد مقاومتي و پرهيز از استفاده كالاي وارداتي، كاركنان منطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران، موفق به تعمير مبدل هاي لرزش به جريان الكتريكي(ترانسديوسرهاي متريكس) شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، يدالله بايبوردي، مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران با اعلام اين خبر گفت: در راستاي اهداف خودكفايي، كاركنان اين منطقه در جهت صرفه‌جويي، استفاده بهينه از امكانات موجود و مديريت زمان، تعدادي از مبدل هاي لرزش به جريان الكتريكي(ترانسديوسرهاي متريكس) تاسيسات منطقه را در كمترين زمان ممكن بازسازي و پس از تست ميداني و كاليبراسيون آماده بهره برداري کردند.

وی افزود: با توجه به استفاده گسترده از ترانسديوسرهاي وايبريشن در تاسيسات منطقه، همواره بحث تامين و جايگزيني اين اقلام يكي از برنامه هاي منطقه بوده كه در اين راستا با تلاش كاركنان منطقه، كليه ترانسديوسرهاي متريكس معیوب از انبارك هاي تاسيسات گردآوري و با مشاركت، همفكري و همكاري متقابل با شركت‌هاي تعميركار داخلي، تعمير و در چرخه انتقال گاز قرار گرفت.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران، با اشاره به صرفه جويي بالغ بر 14 هزار دلار اين تعميرات اظهار داشت: مبلغ ناچيزي در حدود 6 میلیون تومان براي بازسازي و رفع عيوب اين ترانسديوسرها كه بعنوان مبدل سيگنال دريافتي از سنسور به سيگنال جرياني 4 الي 20 ميلي آمپر عمل مي كنند، هزينه شده؛ در صورتي كه خريد اين اقلام علاوه بر زمان بر بودن، مستلزم صرف هزينه هاي مربوطه نيز است.

وي در پايان اظهار اميدواري كرد: بمنظور حمايت از كالاي داخلي و تداوم خودكفايي در بخش فعاليت‌هاي تعميراتي، در آينده نزديك با مهندسي معكوس، ساخت داخلی اين اقلام در برنامه كاري منطقه 8 عمليات انتقال گاز قرار دارد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/07/14 - ١١:١٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 269