صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

با بهره برداری از خط انتقال گاز 16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر صورت می پذیرد

پایـداری انتقال گاز در شهـرسـتان هـای کاشمر و بردسکن و خلیل آباد

مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز ایران گفت: بهره برداری از خط انتقال گاز 16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر، پایـداری انتقال گاز به شهـرسـتان هـای کاشمر و بردسکن و خلیل آباد و روستاهای بهره مند را در پی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ناصر علوی شهری در نشستی که با حضور فرمانداران شهرستان های کاشمر خلیل آباد و بردسکن در محل فرمانداری کاشمر برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: خط لوله انتقال گاز 16 اینچ از تربت حیدریه به کاشمر از پروژه های مهمی بود که با پیگیری های همه مسئولین منطقه و تلاش مجموعه شرکت گاز اجرایی شد تا یکی از دغدغه های اصلی مردم شریف  و مسئولین منطقه ترشیز بویژه کاشمر رفع شود.

وی افـزود: این پروژه که به عنـوان پشتیبـان خط اولـیه ایجاد شده در پنج بخش عملیاتی به طول 77 هزار و 600 متر از تربت حیدریه به کاشمر در حال اجرا است که با تکمیل آن گاز مشترکین شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن تامین شده و مشکل انتقال گاز در زمستان حل خواهد شد.

علوی شهری افزایش ظرفیت انتقال گاز به شهرستان های کاشمر، بردسکن و خلیل آباد و روستاهای بهره منـد و کمک و پشتیبانی خط انتقال موجود را از اهداف و مزایای اجرای این طرح بیان کرد و اظهار داشت: این پـروژه در حـال حاضر با 85 درصد پیشرفت فیزیکی با سرعت درحال اجراست که تکمیل و بهره‌برداری از آن، پایـداری انتقال گاز به شهـرسـتان‌هـای کاشمر و بردسکن و خلیل آباد و روستاهای بهره مند را در پی خواهد داشت.

مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز ایران افزود: امیدواریم قبل از زمستان امسال شاهد بهره برداری و تکمیل این پروژه باشیم.

وی همچنیـن با اشاره به فرارسیـدن فصل زمسـتان و کاهـش دمای هـوا، بر لـزوم مدیـریت مصرف و جلوگیری از مصرف بی رویه گاز تاکید کرد.

در ادامه این نشـست، نبـی پور فرمـاندار شهرسـتان کاشمر اظهار داشت: در فصل زمستان و با کاهش دمای هوا و افزایش مصرف گاز، افت فشار و قطعی گاز یکی از مهمترین دغدغه های مردم کاشمر و شهرستان های خلیل آباد و بردسکن است و اجرای پروژه کمکی انتقال گاز از تربت حیدریه به کاشمر، از اولویت های مسئولین شهرستان منطقه بودکه با پیگیری های جدی همه مسئولین این مهم محقق و اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در جلسات متعدد با مدیران استانی این موضوع پیگیری شده، گفت: این پروژه به‌عنوان یکی از پروژه‌های اولویت دار و مهم برای مسئولین استانی، از سال گذشته کلید خورد و پیشرفت پروژه رضایت بخش است.

فرماندار کاشمر درادامه تصریح کرد: در بحث گازرسانی به روستاها اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته است و گازرسانی به منطقه سردسیر و کوهستانی کوهسرخ که از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه بود، با تلاش و پیگیری های مسئولین و حمایت های دولت محقق شد.

نبی پور با بیان اینکه ضریب بهره مندی شهرستان از نعمت گاز 72 درصد و در شهر کاشمر و روستاهای بخش مرکزی 99 درصد است، افزود: در بخش کوهسرخ مرکز بخش شهر ریوش و 4 روستای علی آباد، بختیار، مکی و تولا از نعـمت گاز برخوردار و پروژه گازرسانی به دیگر روستاهای این بخش نیز در دو فاز درحال اجـرا است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/08/28 - ١٢:٥٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 328