صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

در 7 ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفت

انجام بیش از دو میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه در منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران، از انجام بیش از دو میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه1397 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سید مجتبی گلستانه با اعلام این خبر گفت: ارتقای سطح فرهنگ ایمنی در سایه توجه ویژه پرسنل سخت کوش؛ باعث شده است با وجود فعالیت های عملیاتی در گستره 18 مرکز تأسیسات تقویت فشارگاز و همچنین 8 مرکز بهره برداری خطوط لوله، شاهد کاهش چشمگیر حوادث پرسنلی و صنعتی باشیم.

وی تصریح کرد: بی شک انجام 17800 نفر ساعت آموزش  HSE، پدافند غیرعامل، شناسایی، ارزیابی و کنترل ریسک‌های ایمنی، بهداشت و محیط زیست، مشارکت مسئولین و پرسنل منطقه در اجرای مؤثر فرآیند گزارش نواقص و حوادث، نقش بسیار مهمی در دست یابی به این موفقیت ایفا کرده است.

گلستانه با اشاره به صدور بیش از 10 هزار نوع پروانه انجام کار تاکید کرد: در بخش بهداشت 98.4 درصد کارکنان منطقه تحت پوشش معاینات دوره ای قرار گرفتند که در بین مناطق ده گانه یک رکورد محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: منطقه دو عملیات، به منظور حفاظت و صیانت از محیط زیست و استفاده بهینه از منابع خدادادی اقدام به طراحی، ساخت و نصب پکیج های تصفیه فاضلاب با ظرفیت75  متر مکعب در روز در تأسیسات تقویت فشار گاز  پتاوه، دوراهان و دهاقان کرده و پساب خروجی آن نیز با توجه به نتایج آنالیزهای صورت گرفته، قابلیت استفاده در آبیاری فضای سبز در سطح تأسیسات را دارا است که از این راه صرفه جویی قابل توجهی در استفاده از آب مصرفی صورت پذیرفته است.

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران، در مورد فعالیت های انجام شده در خصوص مدیریت سبز نیز گفت: اقداماتی از قبیل نصب کنتورهای آب و گاز، ایجاد زیر ساخت های مناسب مدیریت پسماندهای صنعتی و عادی، ایجاد پکیج های تصفیه فاضلاب در تأسیسات اصفهان، دهق و ستاد مرکزی در دست پیگیری است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/09/14 - ١١:٤٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 349