صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی:

شرکت انتقال گاز ایران؛ شرکتی سرآمد در تراز جهانی در افق ۱۴۰۴

طی 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، میزان انتقال گاز ۲۳ برابر شده و هم‌اکنون ظرفیت انتقال این انرژی پاک در کشور به ۸۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید توکلی، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با تبریک چهل سالگی انقلاب و بیان این مطلب، اظهار داشت: آمار و ارقام گویای آن است که طی این ۴ دهه، تعداد ایستگاه‌های تقویت فشار نیز حدوداً 6 برابر شده و از ۱4 ایستگاه به ۸1 ایستگاه رسیده است.

توکلی ادامه داد: بر همین اساس، میزان خطوط لوله ۲۰ برابر، کمپرسورهای گازی ۶ برابر و تعداد مراکز بهره‌برداری خطوط لوله ۱۰ برابر شده که این امر، نشان از تلاش بی‌وقفه رادمردان گازی در اقصی نقاط کشور دارد.

به گفته وی، در کنار این آمار و ارقام، می‌توان به دیگر دستاوردهای انقلاب مانند بومی‌سازی کامل توربین گازی اشاره کرد، ضمن آن که در حال حاضر، هیچ موردی در بخش تعمیرات اضطراری و تعمیرات اساسی (اورهال) وجود ندارد که کارگران و مهندسین توانمند ایرانی نتوانند آن را به انجام برسانند.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان این که چشم‌انداز این شرکت، تبدیل شدن به شرکتی سرآمد در تراز جهانی در افق 1404 است، تصریح کرد: برخی از اقدامات شاخص این شرکت برای رسیدن به چنین نقطه‌ای، عبارتند از: بهره‌مندی از تکنولوژی پیگ هوشمند برای ارزیابی خطوط لوله، احداث و بهره‌برداری سه دستگاه الکتروکمپرسور طرح توسعه تبریز، استقرار نرم‌افزار GIS شرکت انتقال گاز، استقرار یکپارچه نظام مدیریت فرآیندها و ....

وی همچنین اظهار داشت: بومی‌سازی و توسعه دانش فنی طراحی و ساخت توربين گاز 25 مگاوات با قابليت افزايش تا 30 مگاوات و کسب نشان ملی و دستيابي ايران بعنوان هفتمين كشور به فناوري طراحي توربين­هاي گازي در جهان از دیگر اقدامات شرکت انتقال گاز ایران در این زمینه است.

توکلی در پایان، بومي‌سازي دانش فني، طراحي و ساخت توپك هاي هوشمند براي خطوط لوله نفت و گاز و شكستن انحصار اين فناوري كه در دست چند شركت محدود خارجي بوده است را از دیگر اقدامات شاخص این شرکت عنوان کرد و گفت: این کار با هدف كاهش وابستگي صنعت بازرسي خط لوله در ايران به خدمات شركت هاي خارجي و جلوگيري از خروج ساليانه مقادير قابل توجه ارز و اطلاعات مهم خطوط انتقال سراسري گاز ايران به خارج از كشور انجام شده است.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/11/15 - ٠٩:٤٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 818