صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

درمنطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران صورت پذیرفت

پایان موفقیت آمیز پروژه تعویض اتصال عایقی خط سوم سراسری در ایستگاه تقویت فشار گاز نورآباد

به منظور ارتقای ایمنی و حفظ محیط زیست، پروژه تعویض اتصال عایقی خط سوم سراسری در ایستگاه تقویت فشار گاز نورآباد منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران با موفقیت پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی‌الله فرخی مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر افزود: با توجه به گزارش واحد نشت یابی منطقه مربوط به ایستگاه نورآباد 3، برنامه تعمیرات با توجه به حساسیت و ضرورت انجام این عملیات و همچنین محدودیت زمانی توقف خط سراسری، در دستور کار واحد عملیات ساختمانی خطوط لوله قرار گرفت.

وی افزود: این کار با رویکرد ارتقای ایمنی و حفظ محیط زیست و پس از بررسی میدانی و انجام برنامه ریزی و ارزیابی کار از سوی کارشناسان واحد عملیات ساختمانی و مرکز بهره برداری خط لوله نورآباد، در مدت 6 روز کاری انجام شد.

فرخی با اشاره به تدابیر ایمنی و مشکلات فرا رو، تصریح کرد: با تدابیر ایمنی انجام شده از جمله نصب گس بال و ایجاد دیوار حائل گچی و  با وجود مشکلاتی نظیر محدودیت فضای نصب و تنش های اعمال شده روی خط لوله، این پروژه در بازه زمانی پیش بینی شده برای هردو قسمت ورودی و خروجی تاسیسات به همت و تلاش همکاران با موفقیت به پایان رسید.

وی با برشمردن اقدامات در عملیات اصلی، ادامه داد: انجام جلسات هماهنگی و برگزاری جلسهT.B.M  با کلیه عوامل اجرایی، تخلیه گاز خط لوله سوم و تغییر آرایش شیرها و  224 اینچ قطر برشکاری سرد در ورودی و خروجی ایستگاه، انجام 4دیوار گچی و  عایق برداری، برشکاری گرم، آماده سازی و سنگ زنی ،گونیا و اندازه کردن، نصب و فیتاپ اتصال عایقی و انجام جوشکاری از جمله اقدامات حین عملیات بوده است.

فرخی خاطر نشان کرد: همچنین انجام برشکاری سرد و ایجاد دیوار گچی روی لاین سوخت ایستگاه، انجام برشکاری گرم و فیتاپ شیر 6 اینچ و انجام جوشکاری و رادیو گرافی نیز همزمان با این عملیات انجام شده است.

وی در پایان از کارکنان منطقه 5 عملیات انتقال گاز و کلیه واحدهای عملیاتی و خدمات پشتیبانی اعم از مرکز بهربرداری خط لوله و تاسیسات نورآباد، دیسپچیگ، شیرهای خودکار، ایمنی، مهندسی، بازرسی فنی و سایر افرادی که در اجرای موفق و بدون حادثه این پروژه یاری رسانده اند، تشکر و  تقدیر به عمل آورد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/04/11 - ١٤:٠٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 304