صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران خبر داد:

بهینه سازی سیستم دریافت و ارسال توپک در دو مجتمع ایستگاه های تقویت فشار گاز خنج و خاوران

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، از بهینه سازی و افزایش ضریب ایمنی سیستم دریافت و ارسال توپک در دو مجتمع ایستگاه های تقویت فشار گاز خنج و خاوران به منظور حفظ محیط زیست و تسهیل در توپکرانی خطوط سراسری انتقال گاز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی اله فرخی، با اعلام این خبر افزود: این عملیات شامل دو پروژه نصب شیر 20 اینچ بر روی لاین کیکر ریسیور ایستگاه خاوران4 و نصب دو عدد ولو 20 اینچ بر روی مسیرهای کیکر در محوطه لانچر و ریسیور ایستگاه خنج 4 بوده است.

وی افزود: طراحی و اجرای این عملیات که مستلزم تخلیه بخش هایی از خط چهارم سراسری بود به نحوی صورت گرفت تا از قطع گاز شهر های خفر، خاوران و... جلوگیری شود.

فرخی با اشاره به دلایل انجام این پروژه، تصریح کرد: به منظور امکان‌پذیر کردن پیگرانی هوشمند، با توجه به پاسی شدید ولو کیکر مربوط به رسیور تاسیسات خاوران 4 پس از بررسی های انجام شده از طرف همکاران، مقرر شد با نصب یک عدد شیر جدید مابین شیر کیکر و ریسیور، علاوه بر افزایش توان عملیاتی، کنترل فشار و فلوی گاز جهت دریافت پیگ در داخل رسیور با هر دو شیر انجام گیرد.

 مدیر منطقه ۵ عملیات انتقال گاز ایران در ادامه افزود: با تلاش همکاران و با توجه به مشکلاتی از جمله محدویت فضای نصب شیر، عدم مانورحرکتی لاین جهت انجام فیتاپ و با توجه به وجود ساپورت های بتونی و تنش های باقی مانده و نشتی گاز، این عملیات با تدابیر پیش بینی شده و با کاهش فشار، بدون قطعی گاز شهروندان، با موفقیت به انجام رسید.

به گفته وی، واحدهای مهندسی، تأسیسات خاوران و خنج، ایمنی، بازرسی فنی، دیسپچینگ، شیرهای خودکار، مرکز بهره برداری جهرم، مرکز بهره برداری شیراز، گاز استان فارس با محوریت واحد عملیات ساختمانی معاونت عملیات خطوط لوله در این عملیات نقش آفرینی داشته اند.

وی در پایان از کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت تلاش در بهینه سازی امکانات و بهبود مستمر سیستم، تشکر و تقدیر به عمل آورد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/04/15 - ١٣:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 430