صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

در منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران صورت پذیرفت

نصب پایلوت و آزمایش موفقیت آمیز شعله یاب در محفظه توربین های زاریا

نصب پایلوت و تست نشان دهنده شعله در توربین های زاریا از سوی کارشناسان واحد تعمیرات ابزار دقیق منطقه با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمجتبی گلستانه مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز  ایران با اعلام این خبر گفت: یکی از بخش های مهم حفاظتی در محفظه توربین های گازی سیستم F&G است که این سیستم مهم وظیفه تشخیص آتش و نشتی گاز و خاموش کردن آتش را برعهده دارد.

وی در ادامه گفت: سیستم های F&G مدرن برای تشخیص آتش مجهز به شعله یاب هستند که با تابش اشعه های UV  و IR  فعال می شوند، از این رو با توجه به این که سیستم F&G توربین های زاریا فاقد شعله یاب هستند ؛ پیشنهاد شد امکان افزودن این تجهیز به سیستم بررسی شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد:پس از مطالعه اسناد و مدارک اندک موجود و بررسی فیزیکی تجهیزات و پنل های سیستم F&G مشخص شد، امکان افزودن هرگونه تجهیز حفاظتی جدید از جمله نشان دهنده شعله به سیستم وجود دارد. در مرحله بعد دو دستگاه نشان دهنده شعله برای نصب به صورت پایلوت در واحد چهارم تاسیسات تقویت فشار گاز ندوشن در اختیار این تاسیسات قرار گرفت.

گلستانه در خاتمه گفت: به یاری خداوند و با حمایت و پشتیبانی فکری گروه ابزار دقیق منطقه دو، تجهیز شعله یاب توربین های زاریا از سوی گروه ابزار دقیق تاسیسات تقویت فشارگاز ندوشن نصب و پس از آزمایش موفقیت آمیز ، در سرویس قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/07/24 - ١١:٠٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1231