صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

مدیرمنطقه 10 عملیات انتقال گاز در مراسم روز ملی هوای پاک اظهار کرد:

ارتقای فرهنگ محیط زیستی و مشارکت مردمی؛ کلید اصلی کاهش آلودگی هوا

مراسم گرامیداشت روز هوای پاک با حضور دانش آموزان و مشارکت منطقه 10 عملیات انتقال گاز و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر درکنار ساحل خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حمید خدری مدیرمنطقه 10 عملیات انتقال گاز نیز که در این مراسم حضور داشت ضمن اشاره به اهمیت نقش دانش آموزان در ارتقای فرهنگ محیط زیستی و خودداری از عوامل آلاینده هوا افزود: یکی ازشرایط محیط زیست سالم، وجود هوای پاک بوده و کوشش برای حفظ این مهم، یک وظیفه ای همگانی است .

 وی در ادامه، آگاه سازی و ترویج راهکارهای مدیریت جلوگیری ازآلودگی هوا و همچنین بهینه سازی مصرف انرژی گاز را از مهم ترین اهداف برگزاری این برنامه برشمرد.

مدیرمنطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران در ادامه خاطرنشان کرد: از آن جایی که کلید اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین‌بخشی است، این روز می‌تواند نقش بسزایی در ایجاد این مشارکت باشد که نقش دانش آموزان در رسیدن به توسعه پایدار انکار ناپذیر بوده و مهمترین راه نیز ارتقای فرهنگ محیط زیستی و آشنا کردن قشردانش آموز با مسائل و مشکلات محیط زیستی است.

خدری در ادامه این گفت گو از همکاری و تعامل واحد محیط زیست این منطقه با اداره کل محیط زیست استان بوشهر خبر داد و گفت: خوشبختانه این منطقه در راستای الگوی تعالی سازمانی  و همگام با شرکت انتقال گاز ایران، معیارها و اهداف مرتبط با  حفظ و صیانت از محیط زیست را در دستور کار قرار داده که بر مبنای آن مسئولان و کارکنان این منطقه خود را موظف به رعایت حداکثری و حفظ محیط زیست در بخش‌های آب، خاک و هوا می‌دانند.

بر پایه این گزارش گفتنی است: در این مراسم شاد و بیاد ماندنی و با استفاده از زبان هنر به جهت تأثیرگذاری بالا در قالب برنامه ای هنری با مضمون روز هوای پاک و اجرای نمایش های موزیکال آموزشی، مفاهیمی همچون آلودگی هوا، داشتن هوایی پاک  و از همه مهم تر مصرف بهینه انرژی گاز  به دانش آموزان انتقال داده شد.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/05 - ١٣:٣٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1314