صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

طراحي و ساخت دومين كارگاه سيار تعميرات خطوط لوله انتقال گاز در منطقه 8

مدیر منطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران از طراحي و ساخت دومين خودروي پيشرو تعميراتي چهار فصل براي بكارگيري در شرايط اضطراري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، یدالله بایبوردی با اعلام خبر فوق، گفت: با اتكاء به فن آوري مدرن و دانش بومي و به منظور به روز کردن تجهيزات عملياتي و ارتقای كيفيت كار و سرعت عمل تعميراتي، پرسنل عملياتي منطقه 8 توانستند با نيل به باور ملي، دومين كارگاه سيار تعميرات خطوط لوله، شامل كليه تجهيزات مورد نياز اجرايي و امكانات اقامتي را توليد و در امورات عملياتي و تعميراتي بهره برداري کنند.

این مقام مسئول افزود: در راستاي چابك سازي سيستم و پاسخ گويي مناسب در شرايط اضطراري، بر آن شديم جهت افزايش سرعت لجستيك، با به روز رساني ماشين آلات و تجميع تجهيزات و ابزارآلات مورد نياز عملياتي، بتوانيم راندمان كاري و سرعت عمل را در پروسه فعاليت هاي تعميراتي افزايش داده و ضريب اطمينان و پايداري خطوط لوله انتقال گاز را در سطح منطقه بالا ببريم.

وي اظهار داشت: در طراحي و ساخت اين دستگاه از بهترين استانداردهاي روز دنيا استفاده شده و بكارگيري اين مجموعه باعث كاهش محسوس زمان تعميرات خطوط لوله، كاهش آلودگي محيط زيست، ارتقای رضايتمندي پرسنل عملياتي و كاهش آلودگي صوتي در محل كار شده است.

مدیر منطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران بيان کرد: واحد عمليات ساختماني اين منطقه بر اساس احساس نياز عملياتي با هدف جلوگيري از پراكندگي تجهيزات و پرسنل عملياتي و همچنين با بهره گيري از تجربيات حاصل از حضور فعال در عمليات‌هاي متعدد تعميرات خطوط لوله انتقال گاز و پس از بررسي گلوگاه‌هاي موجود در زمان عمليات، در راستاي بهبود مستمر عملكرد و رفع نقاط ضعف در مواقع واكنش سريع و با الگوگيري از خودرو هاي آتش نشاني تصميم به طراحي و ساخت يك مجموعه كارگاه سيارتعميرات خطوط لوله انتقال گاز به عنوان خودروي پيشرو چهار فصل براي بكارگيري در شرايط اضطراري گرفت.

بایبوردی بيان داشت: كليه مراحل اجرايي اعم از طراحي، برنامه ريزي و ساخت كارگاه سيار تعميراتي ماحصل تفكر و تلاش هاي پرسنل خدوم واحد عمليات ساختماني خطوط لوله منطقه 8 بوده و طي 19 ماه كار در اوقات فراقت همكاران، با صرف 14 هزار نفر ساعت، با هزينه اي حدود 850 میلیون ريال، اين مجموعه عملياتي به بهره برداري رسيد.

بایبوردی تصريح کرد: اين كارگاه سيار تعميراتي روي كاميون اسكانيا و مطابق با قوانين راهنمايي و رانندگي و بر پايه استفاده از كانتينرهاي استاندارد حمل بار نصب شده و مستقل از بستر خودرويي خود بوده و هيچگونه تغيير كاربري روي آن صورت نگرفته است و همچنين در صورت خرابي خودروي حامل، قابليت حمل توسط وسيله نقليه ديگر و حتي جابجايي بصورت هلي‌برد را نيز دارد .

بنا بر اين گزارش؛ نمونه اوليه اين دستگاه براي نخستین بار در سال 1390 در منطقه 8 عمليات انتقال گاز توسط پرسنل واحد عمليات ساختماني خطوط لوله طراحي و ساخته شده و مورد بهره برداري قرار گرفته و با توجه به احساس نياز و بازدهي بسيار مناسب آن، براي پوشش دهي عمليات هاي هم زمان تصميم به ساخت دومين مجموعه كارگاه سيار عملياتي گرفته شد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/16 - ١٣:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1228