صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

تمام پارامترهای پساب تصفیه شده پالایشگاه گاز ایلام در محدوده استاندارد است

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست در سه بخش هوا، آب و خاک، فعالیت های گسترده ای در پالایشگاه انجام شده که مورد تائید سازمان محیط زیست قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، روح اله نوریان با بیان این مطلب، افزود: در بخش آلایندگی آب، تصفیه خانه پیشرفته ای احداث و راه اندازی شده که با روش های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی پساب های تولید شده در بخش های مختلف پالایشگاه را کاملاً تصفیه می کند و تمامی پارامترهای خروجی آن در حد استاندارد بوده که توسط ایستگاه پایش لحظه ای به صورت برخط توسط سازمان حفاظت محیط زیست رصد و از آب تصفیه شده در فصول گرم سال برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود.

وی اظهار داشت: در راستای کاهش آلاینده های هوا‌ با پیگیری های انجام شده، محصولات پالایشگاه از طریق خط لوله به پتروشیمی ایلام ارسال و از فلرینگ آنها جلوگیری می شود.

نوریان ادامه داد: خروجی دودکش های بویلرها و نیروگاه به صورت فصلی توسط آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست پایش می شوند و ایستگاه سنجش آلاینده های محیطی نیز به صورت برخط، پارامترهای هوای محیطی را پایش و در اختیار سازمان محیط زیست استان قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: در زمینه آلاینده های خاک، پروژه های موفقی در خصوص مدیریت پسماندها انجام گرفته است.

نوریان خاطرنشان کرد: در اراضی تملکی شرکت، بالغ بر ۲۵ هکتار فضای سبز و جنگل کاری انجام گرفته و غنی سازی جنگل های محدوده پالایشگاه با گونه های بومی در دستور کار این شرکت است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام، گفت: در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز سال گذشته طرح جامعی در بخش های مختلف از جمله بهداشت، آموزش، فضای ورزشی، محیط زیست و غیره تهیه شده و با توجه به تصویب آن در شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت، برنامه ریزی لازم جهت اجرای پروژه های تعریف شده در دست اقدام است.

نوریان در خاتمه، افزود: اختصاص تانکر آبرسانی برای روستاهای محروم و دوردست شهرستان چوار، اطفا حریق جنگل های پیرامونی شهرستان چوار، ضدعفونی تکیه ها و حسینیه ها در ایام محرم، توزیع پک بهداشتی در بین عزاداران حسینی، اختصاص بسته های حمایتی برای اقشار آسیب پذیر در ایام کرونا نیز از دیگر اقدامات صورت پذیرفته در راستای انجام مسئولیت اجتماعی بوده است.

 

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش گاز ایلام

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/31 - ١٣:٤٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 858

امتیاز :

از حسن توجه شما متشرکیم!!!
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: